To można było przewidzieć. Wymowna statystyka antybohaterów Interu

W środę zakończona została rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Jednym z ostatnich dwóch spotkań było starcie Atletico Madryt z Interem Mediolan (3:1). Wygrali Hiszpanie po rzutach karnych, a statystyki piłkarzy z włoskiego klubu są zatrważające.

Michał Mielnik
Piłkarze Interu Mediolan Getty Images / Alberto Gardin/Eurasia Sport Images / Na zdjęciu: Piłkarze Interu Mediolan.
Rywalizacja w Lidze Mistrzów w sezonie 2023/2024 zbliża się do kluczowej fazy. We wtorek i środę odbyły się ostatnie starcia w 1/8 finału. W jednym z tych meczów Atletico Madryt podejmowało Inter Mediolan. W pierwszym starciu lepszymi okazali się Włosi (1:0).

W środowym pojedynku piłkarze z Mediolanu jako pierwsi zdobyli bramkę. W 33. minucie po podaniu Nicolo Barelli do siatki trafił Federico Dimarco.

Na odpowiedź gospodarzy nie musieliśmy długo czekać, bo zaledwie 120 sekund. Wówczas wyrównał Antoine Griezmann. Wynik utrzymywał się do 87. minuty gry.

To właśnie na trzy minuty przed końcem podstawowego czasu gry wyrównał Koke, dzięki któremu Atletico wciąż było w grze. Taki stan rzeczy sprawił, że potrzebna była dogrywka.

Dodatkowe 30 minut gry również nie dały przewagi żadnej ze strony, więc rozstrzygnięcie musiały dać rzuty karne. W nich zdecydowanie lepsi okazali się być gospodarze. Aż trzech zawodników Interu spudłowało swoje "jedenastki". Jednakże sam dobór zawodników z Mediolanu nie był najlepszy, co sprawdził dziennikarz Interii Wojciech Górski.

Z tej informacji wynika, że rozpoczynający serię rzutów karnych Hakan Calhanoglu ma skuteczność 90 proc. (36/40), tuż po nim do futbolówki podszedł Alexis Sanchez z 48 proc. udanych strzałów (10/21). Davy Klaassen był jako trzeci, lecz też nie może pochwalić się najlepszą skutecznością, bo na poziomie 66 proc. (10/15).

Drugi wykorzystany rzut karny był autorstwa Francesco Acerbiego. Stoper w swojej karierze nie miał zbyt wielu okazji do pojedynków sam na sam z bramkarzem - 100 proc. skuteczności przy jednej próbie. Ostatnim był Lautaro Martinez, który trafił 15 na 23 "jedenastki" (65 proc.).

- Ogółem śr. skuteczność z karnych w futbolu to ok. 78%, poniżej 70% - słabiutka, wysoka - powyżej 90%. - przekazał dziennikarz.

Natomiast Mateusz Święcicki przeanalizował ostatnie rzuty karne wykonywane przez Alexisa Sancheza. Chilijczyk ma najgorszą skuteczność z piłkarzy Interu, którzy w środę brali udział w konkursie "jedenastek".

Na ostatnich 21 rzutów karnych Alexis Sanchez spudłował aż 11 razy. Ostatni raz to miało miejsce 1 marca 2023 roku w spotkaniu Pucharu Francji, gdy występował w barwach Olympique Marsylia. Natomiast 4 marca 2024 roku Chilijczyk trafił do siatki Genoi CFC w meczu Serie A.

Losowanie par 1/4 finału Ligi Mistrzów odbędzie się w piątek 15 marca o godzinie 12:00. W tej fazie rozgrywek udział wezmą Arsenal, Atletico Madryt, FC Barcelona, Bayern Monachium, Borussia Dortmund, Manchester City, Paris Saint-Germain oraz Real Madryt.

Długa noc z Ligą Mistrzów w Madrycie. Inter Mediolan za burtą!
To on ma być gwiazdą kadry Probierza. "To już rola sztabu"