Eksperci zachwyceni występem Szymona Marciniaka. Jest jedno "ale"

W środę odbyły się ostatnie spotkania 1/8 finału Ligi Mistrzów. Atletico Madryt na własnym stadionie pokonało po rzutach karnych Inter Mediolan 3:1. Ten mecz prowadził Szymon Marciniak, który zebrał dobre opinie.

Michał Mielnik
Szymon Marciniak Getty Images / Jonathan Moscrop / Na zdjęciu: Szymon Marciniak.
Rozgrywki Ligi Mistrzów w sezonie 2023/2024 wchodzą w decydującą fazę. We wtorek i środę rozegrane zostały ostatnie pojedynki w 1/8 finału. W jednym z nich Atletico Madryt podejmowało Inter Mediolan. W pierwszym spotkaniu tych drużyn lepsi okazali się być Włosi (1:0).

W środowym spotkaniu także piłkarze z Mediolanu jako pierwsi rozpoczęli strzelanie goli. W 33. minucie po asyście Nicolo Barelli do bramki trafił Federico Dimarco.

Na odpowiedź gospodarzy długo nie czekaliśmy, bo zaledwie 120 sekund. Wtedy wyrównał Antoine Griezmann. W 87. minucie wynik uratował Koke.

Taki stan rzeczy po 90. minutach gry sprawiał, że sędzia Szymon Marciniak zmuszony był zarządzić dogrywkę. Ta również nie przyniosła rozstrzygnięcia, więc o wszystkim zadecydowały rzuty karne. W nich skuteczniejsi byli gospodarze, a goście spudłowali aż trzy razy.

Po spotkaniu w internecie wielu ekspertów wypowiadało się na temat arbitra z Polski. Według portalu fcinternews.it Marciniak za dużo dawał żółtych kartek. - Ogólnie polski sędzia meczu nie ma zbyt wiele pozytywnych opinii na temat prowadzenia meczu, zwłaszcza jeśli chodzi o interpretację fauli. Za dużo żółtych kartek dla gospodarzy - czytamy.

Nieco innego zdania są użytkownicy portalu X. Hiszpański dziennikarz Joan Fabregas był zachwycony postawą polskiego arbitra. - Myślę, że nie przesadzę, gdy powiem, że jest jednym z najlepszych sędziów w historii piłki nożnej. Najwyższa kontrola meczu, wzorowe zarządzanie, technicznie niezrównany - opisywał Hiszpan.

Branżowy portal EiF Soccer podziela zdanie Fabregasa. - Szymon Marciniak był idealnym wyborem ze względu na intensywność tej gry. Niewiarygodny występ sędziego. Popełnił może 1-2 błędy przez cały mecz. Niemniej znowu wspaniale poprowadził spotkanie - czytamy.

Losowanie par 1/4 finału Ligi Mistrzów odbędzie się w piątek 15 marca o godzinie 12:00. W tej fazie rozgrywek udział wezmą Arsenal, Atletico Madryt, FC Barcelona, Bayern Monachium, Borussia Dortmund, Manchester City, Paris Saint-Germain oraz Real Madryt.

Długa noc z Ligą Mistrzów w Madrycie. Inter Mediolan za burtą!
To on ma być gwiazdą kadry Probierza. "To już rola sztabu"