GKS Katowice może jeszcze namieszać w Fortuna I lidze

Wysoka forma katowiczan w rundzie wiosennej. GKS zakradł się do najlepszej szóstki w tabeli Fortuna I ligi dzięki zwycięstwu 2:0 z Resovią. Także w niedzielę Zagłębie Sosnowiec zremisowało 1:1 z Odrą Opole.

radość piłkarzy GKS-u Katowice WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: radość piłkarzy GKS-u Katowice
GKS Katowice ma za sobą pięć meczów w rundzie wiosennej, a jego bilans to cztery zwycięstwa oraz jedna porażka. Lepsza w tym okresie jest tylko Lechia Gdańsk. Katowiczanie zapewnili sobie wygraną 2:0 z Resovią w drugiej połowie spotkania.

Gole dla zespołu Rafała Góraka strzelali Sebastian Bergier oraz Antoni Kozubal. W 50. minucie będący w wysokiej formie napastnik otworzył wynik. Sebastian Bergier wykonał dobitkę z bliska strzału, który odbił się od słupka. W 76. minucie Antoni Kozubal dołożył gola na 2:0 po podaniu Marcina Wasielewskiego. Swoje sytuacje podbramkowe miała również Resovia, ale nie zdołała pokonać przez całe spotkanie Dawida Kudłę.

GKS zakradł się na szóste miejsce w tabeli, które na zakończenie sezonu będzie premiowane grą w barażach o awans do PKO Ekstraklasy.

Niewiele dobrego można z kolei powiedzieć o formie Zagłębia Sosnowiec oraz Odry Opole. W niedzielę drużyny podzieliły się punktami, ponieważ zremisowały 1:1. Oba gole strzelili gracze Zagłębia, ale pierwsza z nich była samobójczą Maksymiliana Rozwandowicza. W 73. minucie gospodarze uratowali punkt uderzeniem Huberta Matyni. Zdobycie punktu nie poprawia znacząco sytuacji ostatniego w tabeli Zagłębia, a Odra trzyma się w górnej połowie stawki na coraz cieńszej nitce.