Premier League: klęska ekipy Matty'ego Casha w ważnym meczu

W spotkaniu 28. kolejki Premier League 2023/2024 zespół Aston Villi, którego zawodnikiem jest reprezentant Polski Matty Cash (rozegrał cały mecz), przegrał u siebie z Tottenham Hotspur aż 0:4.

Tomasz Rosiński
Matty Cash (z lewej) i Brennan Johnson (z prawej) PAP/EPA / TIM KEETON / Na zdjęciu: Matty Cash (z lewej) i Brennan Johnson (z prawej)
Niedzielne stracie drużyn walczących o udział w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie zapowiadało się ciekawie i trudno było wskazać jego faworyta. W listopadzie The Villans wygrali z londyńczykami 2:1 na wyjeździe.

W pierwszej połowie konfrontacji na Villa Park w Birmingham nie działo się zbyt wiele. Brakowało ciekawych, składnych akcji z obydwu stron i I odsłona batalii zakończyła się bezbramkowym remisem.

Dopiero po zmianie stron Koguty podkręciły tempo i w 50. minucie wyszły na prowadzenie. Wówczas Pape Matar Sarr dokładnie dośrodkował w pole karne gospodarzy, a tym do piłki doszedł James Maddison i wpakował ją do siatki.

Nie minęło 180 sekund, a było już 2:0 dla przyjezdnych. Po przechwycie Heung-min Son zagrał świetne podanie do Brennana Johnsona, który strzałem pod poprzeczkę pokonał Emiliano Martineza.

Na domiar złego od 65. minuty Aston Villa musiała grać w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę za faul otrzymał John McGinn.

Tottenham Hotspur zadał jeszcze dwa ciosy już w doliczonym czasie gry, kiedy to jego składne akcje pewnymi strzałami wykończyli Son i Timo Werner.

Po tej konfrontacji ekipa z Londynu w tabeli Premier League traci do podopiecznych Unai'a Emery'ego już tylko dwa punkty i jeden mecz zaległy do rozegrania.