Bundesliga: Osłabiona Borussia z wygraną. Grał Dawid Kownacki

Borussia Dortmund nie zawiodła w meczu z Werderem Brema i odniosła bardzo ważne zwycięstwo. Goście do przerwy prowadzili 2:0 i utrzymali korzystny wynik mimo gry w osłabieniu. BVB triumfowała 2:1.

Łukasz Witczyk
radość piłkarzy Borussii Dortmund Getty Images / Oliver Hardt / Na zdjęciu: radość piłkarzy Borussii Dortmund
Faworytem spotkania była Borussia Dortmund, która rywalizuje z RB Lipsk o miejsce w pierwszej czwórce, a to gwarantuje grę w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów. Brak awansu do tych rozgrywek dla obu drużyn byłby katastrofą. Werder - zwłaszcza u siebie - to trudny przeciwnik, o czym przekonało się już kilka czołowych klubów.

Jednak mecz świetnie ułożył się dla Borussii. Dortmundczycy w 21. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Donyella Malena. Nieco ponad kwadrans później BVB podwyższyło wynik. Julian Brandt dograł do Jadona Sancho, a ten pokonał bramkarza Werderu.

W końcówce pierwszej połowy za brutalny faul z boiska wyrzucony został Marcel Sabitzer i to zwiastowało problemy Borussii. Goście całą drugą połowę grali w osłabieniu, a Werder rzucił się do ofensywy i chciał urwać punkty przeciwnikom.

W 65. minucie na boisku pojawił się Dawid Kownacki. Polak zaliczył jednak kolejne spotkanie, w którym nie wpisał się na listę strzelców. Werder zdołał zdobyć kontaktową bramkę kilka chwil później, a jej autorem był Justin Njinmah. To jednak wszystko, na co było stać gospodarzy w tym meczu.

Werder Brema - Borussia Dortmund 1:2 (0:2) 0:1 - Donyell Malen 21' 0:2 - Jadon Sancho 38' 1:2 - Justin Njinmah 70'