Strzela aż miło. Piotrowski z 14. golem w sezonie

Jakub Piotrowski wyrasta na największą gwiazdę Ludogorca Razgrad. Polak ustalił wynik meczu ligowego z CSKA 1948 Sofia na 2:0.

Rafał Szymański
gol Piotrowskiego YouTube / gong.bg / Na zdjęciu: gol Piotrowskiego
Gospodarze wypracowali sobie jednobramkową przewagę w 42. minucie. Brazylijczyk Rwan Seco zabawił się w polu karnym i wypatrzył Aslaka Witry'ego. Defensor wyskoczył do piłki, a następnie celnym strzałem znalazł drogę do siatki.

Osiem minut po kwadransie przerwy Ludogorec prowadził już 2:0. Z narożnika boiska dokładnie dośrodkował Todor Nedelev i świetnie piłkę głową strącił Jakub Piotrowski. Kapitan miejscowych spowodował, że bramkarz drużyny przeciwnej nie był w stanie skutecznie interweniować.

Ostatecznie zespół Polaka zwyciężył 2:0 z niżej notowanym rywalem. Z 51 punktami w dorobku Ludogorec jest liderem tabeli ligi bułgarskiej, natomiast druga drużyna Cherno More ma taką samą liczbę oczek.

Biorąc pod uwagę wszystkie fronty, Piotrowski ma już 14 bramek w sezonie 2023/24. W przyszłym tygodniu Michał Probierz ogłosi listę zawodników powołanych na marcowe baraże i niewykluczone, że zaprosi na zgrupowanie kluczowego gracza Ludogorca.

Ludogorec Razgrad - CSKA 1948 Sofia 2:0 (1:0)
1:0 - Aslak Witry 42'
2:0 - Jakub Piotrowski 53'