Klęska drużyny Polaków w La Lidze. Utrzymanie oddala się

W coraz trudniejszej sytuacji w La Lidze znajduje się Granada. Drużyna z Polakami w składzie przegrała w meczu wyjazdowym z Villarrealem 1:5.

Michał Piegza
Piłkarze Granady w meczu z Villarrealem stracili pięć bramek PAP/EPA / PAP/EPA/ANDREU ESTEBAN / Piłkarze Granady w meczu z Villarrealem stracili pięć bramek

Nie poprawili swojej sytuacji w 27. kolejce La Ligi piłkarze Granady. Drużyna zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, przed tygodniem spotkanie zostało przełożone. W niedzielę rywalem zespołu, w którego barwach występują Kamil Piątkowski i Kamil Jóźwiak walczyli na wyjeździe z chimerycznym ostatnio Villarrealem.

Obrońca pojawił się w wyjściowym składzie i już po kwadransie ukarany został żółtą kartką. Wówczas gospodarze prowadzili 1:0. Na przerwę Granada schodziła z bagażem trzech goli.

Po zmianie stron gracze Żółtej Łodzi Podwodnej dołożyli jeszcze dwa gole. Przy stanie 4:0 dla Villarrealu, w 62. minucie, z boiska zszedł Piątkowski. Chwilę później miejscowi trafili po raz piąty.

W 82. minucie na placu gry pojawił się Kamil Jóżwiak i w doliczonym czasie mógł pogratulować Theodorowi Corbenau strzelenie honorowej bramki.

W tabeli Granada do bezpiecznej strefy traci aktualnie dziesięć punktów i ma do rozegrania jeszcze dwanaście meczów.

Villarreal CF - Granada CF 5:1 (3:0)
1:0 - Sorloth 7'
2:0 - Sorloth 19'
3:0 - Capoue 32'
4:0 - Guedes 47'
5:0 - Sorloth 66'
5:1 - Corbenau 90+1'