Motor Lublin naciska na liderów w Fortuna I lidze. Pokonani zwolnili trenera

W środę zostały nadrobione kolejne zaległości w Fortuna I lidze i w II lidze. Motor Lublin przeskoczył na trzecie miejsce w tabeli zaplecza PKO Ekstraklasy dzięki zwycięstwu 2:1 z Podbeskidziem. Po meczu Dariusz Marzec przestał być trenerem Górali.

Goncalo Feio WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Goncalo Feio
To, co najważniejsze w meczu Podbeskidzia Bielsko-Biała z Motorem Lublin, wydarzyło się w ostatnim kwadransie w pierwszej połowie. Na dwa gole podopiecznych Goncalo Feio gospodarze odpowiedzieli jednym trafieniem. Bramki dla Motoru zdobywali Bartosz Wolski i Krystian Palacz, a Podbeskidzie poprawiło wynik strzałem Daniela Mikołajewskiego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Tomasza Jodłowca.

Dzięki zwycięstwu 2:1 Motor przeskoczył na trzecie miejsce w tabeli wyłącznie za Arkę Gdynia i GKS Tychy. Drużyna traci dwa punkty do duetu prowadzącego w wyścigu do PKO Ekstraklasy. Z kolei w Podbeskidziu piętrzą się problemy. Runda wiosenna nie przyniosła poprawy wyników i Górale są na przedostatnim miejscu wyłącznie przed Zagłębiem Sosnowiec. Strata Podbeskidzia do bezpiecznego miejsca w tabeli wynosi pięć punktów.

Dariusz Marzec po porażce przestał być trenerem Podbeskidzia.

Z kolei w II lidze Lech II Poznań zwyciężył 2:1 z Olimpią Elbląg. Drużyna z Wielkopolski w pierwszej połowie zdobyła i straciła prowadzenie. Rozstrzygające uderzenie Karola Kalaty było w 60. minucie na zakończenie kombinacyjnego ataku. Dzięki dobremu wynikowi Lech oddalił się od strefy spadkowej, a od najbliższej szóstki dzieli go punkt.

17. kolejka Fortuna I ligi:

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Motor Lublin 1:2 (1:2)
0:1 - Bartosz Wolski 37'
0:2 - Krystian Palacz 43'
1:2 - Daniel Mikołajewski 45'

Tabela Fortuna I ligi:

Standings provided by Sofascore

18. kolejka II ligi:

Lech II Poznań - Olimpia Elbląg 2:1 (1:1)
1:0 - Igor Stankiewicz 43'
1:1 - Bartłomiej Mruk 45'
2:1 - Karol Kalata 60'

Tabela II ligi:

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Motor Lublin awansuje w tym sezonie do PKO Ekstraklasy?