Okropne zderzenie na meczu w Olsztynie. Od razu stracił przytomność

Mecz Stomilu Olsztyn z Wisłą Puławy został przerwany na kilka minut. Po groźnym zderzeniu z rywalem, Danian Pawłas osunął się na murawę.

Rafał Szymański
Pawłas po zderzeniu z rywalem Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: Pawłas po zderzeniu z rywalem
To było spotkanie drużyn sąsiadujących ze sobą w tabeli II ligi. W niedzielę (25 lutego) Stomil Olsztyn tylko zremisował 1:1 przed własną publicznością z Wisłą Puławy i w dalszym ciągu znajduje się tuż nad strefą spadkową.

W pierwszej połowie doszło do naprawdę niebezpiecznej sytuacji z udziałem zawodnika Wisły. Danian Pawłas przekazał piłkę Krystianowi Putonowi, a następnie bardzo niefortunnie zderzył się z przeciwnikiem, który stanął na jego drodze.

Niezwłocznie urodzony w Rosji piłkarz upadł na boisko. Z pomocą ruszyli mu pozostali gracze Wisły i Stomilu. Zanim na murawie pojawili się klubowi lekarze, wzorowo zachował się Piotr Kurbiel. Napastnik olsztynian wyciągnął język nieprzytomnemu Pawłasowi.

Po interwencji sztabu medycznego, 23-latek opuścił plac gry na noszach i został przewieziony do szpitala. W 22. minucie spotkania zastąpił go Kacper Kaczorowski. W sprawie Pawłasa klub z Puław przekazał istotne informacje.

"Informujemy, że kontuzjowany w dzisiejszym spotkaniu Danian Pawłas został przewieziony transportem medycznym ze stadionu do szpitala, a następnie przeszedł szereg badań. Decyzją lekarzy pozostaje w szpitalu celem dalszej diagnostyki. Danian jesteśmy z Tobą" - napisała Wisła w serwisie X.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!