Stomil Olsztyn przysnął po powrocie z szatni

W jedynym niedzielnym meczu II ligi piłkarze Stomilu Olsztyn zremisowali 1:1 z Wisłą Puławy. Gole padły na początku obu połów spotkania.

Piłkarze Stomilu Olsztyn Twitter / oficjalny profil / Piłkarze Stomilu Olsztyn
Piłkarze Stomilu Olsztyn oraz Wisły Puławy rozczarowali w rundzie jesiennej. Sąsiadują oni na granicy strefy spadkowej. Klub z Warmii jest na najniższym bezpiecznym miejscu w tabeli i ma o punkt więcej niż Duma Powiśla. Dystans nie zmienił się po pierwszym meczu obu drużyn w rundzie wiosennej.

Stomil prowadził po pierwszej połowie 1:0, a gola zdobył Piotr Kurbiel. Napastnik zespołu Bartosza Tarachulskiego oddał strzał z bliskiej odległości po dośrodkowaniu Filipa Szabaciuka, które zostało jeszcze zgrane przez zawodnika zamykającego atak. Obrońcy z Puław nie nadążyli w tej sytuacji za przeciwnikami.

W pierwszej połowie Wiśle nie udało się jeszcze doprowadzić do remisu, choć dobrą szansę na to miał Dawid Retlewski. Ostatnia bramka w meczu, na 1:1, padła krótko po powrocie drużyn z szatni na boisko. W 47. minucie Krystian Puton dopełnił formalności strzałem z bliska po dośrodkowaniu prowadzącego rajd na skrzydle Mateusza Klichowicza. Ta akcja zdecydowała o podziale punktów.

Stomil Olsztyn - Wisła Puławy 1:1 (1:0)
1:0 - Piotr Kurbiel 4'
1:1 - Krystian Puton 47'

Stomil: Miłosz Garstkiewicz - Filip Szabaciuk, Bartosz Waleńcik, Hubert Sadowski (80' Filip Wójcik), Lukas Kuban, Michał Karlikowski, Michal Bezpalec, Filip Laskowski, Iwan Brikner (65' Hubert Krawczun), Dawid Retlewski (80' Bartosz Florek), Piotr Kurbiel

Wisła: Oskar Mielcarz - Jan Flak, Łukasz Wiech, Radosław Seweryś, Danian Pawłas (22' Kacper Kaczorowski), Kamil Kargulewicz (69' Maciej Bortniczuk), Karol Noiszewski, Krystian Puton, Robert Janicki (46' Manuel Ponce Garcia), Mateusz Klichowicz (82' Janusz Nojszewski), Piotr Giel

Żółte kartki: Retlewski, Szabaciuk, Laskowski, Waleńcik (Stomil) oraz Puton (Wisła)

Sędzia: Mateusz Jenda (Warszawa)

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stomil Olsztyn awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?