Piękny strzał nie dał wygranej Milanowi w hicie Serie A

Derby Lombardii między trzecim w tabeli AC Milanem i piątą Atalantą BC były największym wydarzeniem kolejki w Serie A. Rossoneri zdobyli prowadzenie efektownym strzałem Rafaela Leao, ale ten gol wystarczył tylko do zremisowania 1:1.

Mecz Serie A: AC Milan - Atalanta BC PAP/EPA / Matteo Bazzi / Mecz Serie A: AC Milan - Atalanta BC
Niedzielne granie w lidze włoskiej zakończyło się mocnym akcentem. W Mediolanie doszło do derbów Lombardii między klubami, które w następnym sezonie mogą reprezentować calcio w Lidze Mistrzów. AC Milan walczy z Juventusem o zdobycie wicemistrzostwa Włoch i znajduje się na trzecim miejscu. Z kolei Atalanta BC była przed rozpoczęciem kolejki czwarta w tabeli.

AC Milan pracował na pierwszego gola tylko do 3. minuty meczu. Rossoneri chcieli zrehabilitować się za porażki z Monzą oraz Stade Rennais i zaliczyli wymarzone otwarcie spotkania. Dwóch przeciwników, w tym Giorgio Scalvini, nie mieli sposobu na powstrzymanie rajdu Rafaela Leao, a ten oddał rewelacyjne uderzenie z ostrego kąta za kołnierz Marco Carnesecchiego.

Rossonerim zepsuło się samopoczucie w ostatnich minutach gry w pierwszej połowie. Daniele Orsato przyznał rzut karny Atalancie i napomniał żółtą kartką rozwścieczonego Stefano Piolego. Po uspokojeniu protestującego szkoleniowca Milanu, Teun Koopmeiners przekuł jedenastkę w gola na 1:1. Pokonał Mike'a Maignana strzałem w środek bramki.

Jako pierwszy zaczął zmieniać trener Atalanty. W przerwie zdecydował się na wprowadzenie Davida Zappacosty i Ademoli Lookmana za Emila Holma i Charlesa De Ketelaere. Tym samym nawet wyrównanie nie odwiodło Gian Piero Gasperiniego od przemeblowania w jedenastce. Stefano Pioli odpowiedział na to po kilkunastu kolejnych minutach.

W 70. minucie Milanu miał dobrą szansę na odzyskanie prowadzenia. Podanie trafiło w pole karne do Christiana Pulisicia, a Amerykanin co prawda ładnie opanował piłkę kolanem, ale później nie przymierzył strzałem z powietrza. Także w końcówce nie doszło do rozstrzygnięcia i w derbach Lombardii skończyło się podziałem punktów.

AC Milan - Atalanta BC 1:1 (1:1)
1:0 - Rafael Leao 3'
1:1 - Teun Koopmeiners (k.) 42'

Milan: Mike Maignan - Alessandro Florenzi (57' Davide Calabria), Malick Thiaw, Matteo Gabbia, Theo Hernandez - Yacine Adli, Ismael Bennacer (79' Yunus Musah) - Christian Pulisić (88' Noah Okafor), Ruben Loftus-Cheek, Rafael Leao - Olivier Giroud

Atalanta: Marco Carnesecchi - Giorgio Scalvini (89' Rafael Toloi), Berat Djimsiti, Sead Kolasinac - Emil Holm (46' Davide Zappacosta), Marten De Roon, Ederson, Matteo Ruggeri (79' Isak Hien) - Teun Koopmeiners - Aleksiej Mirańczuk (63' Gianluca Scamacca), Charles De Ketelaere (46' Ademola Lookman)

Żółte kartki: Leao (Milan) oraz De Roon, Holm, Lookman, Ederson (Atalanta)

Sędzia: Daniele Orsato