Inter Mediolan demoluje kolejnych rywali w Serie A

Zmiany w składzie trenera Simone Inzaghiego nie przeszkodziły Interowi Mediolan w rozbiciu kolejnego przeciwnika w lidze włoskiej. Lider zwyciężył 4:0 z US Lecce.

Mecz Serie A: US Lecce - Inter Mediolan PAP/EPA / Abbondanza Scuro Lezzi / Mecz Serie A: US Lecce - Inter Mediolan
Dwa uderzenia do bramki oddał Lautaro Martinez, który umacnia się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców ligi włoskiej. W 15. minucie Argentyńczyk umiejętnie zastawił dostęp do piłki po podaniu Kristjana Asslaniego i mając przed oczami jedynie bramkarza, pokonał go płaskim uderzeniem. Z kolei w 56. minucie Lautaro Martinez poszedł na wślizgu w polu bramkowym i wykończył płaskie dośrodkowanie Davida Frattesiego.

Pozostałe gole dla Nerazzurrich dokładali Davide Frattesi oraz Stefan de Vrij. Ten pierwszy wepchnął piłkę do bramki z najbliższej odległości po wstrzeleniu Alexisa Sancheza. Z kolei holenderski obrońca w 67. minucie wykorzystał dośrodkowanie Federico Dimarco z rzutu rożnego. Stefan De Vrij główkował precyzyjnie w nieobstawioną przez Wladimira Falcone część bramki.

Inter w przekonujący sposób odpowiedział na niedzielną wygraną wicelidera Juventusu. Bianconeri zwyciężyli w znacznie mniej przekonującym stylu 3:2 z Frosinone Calcio. Podopieczni Simone Inzaghiego mają w tabeli aż o dziewięć punktów więcej niż Stara Dama. Z kolei rozbite Lecce nie oddaliło się od miejsc zagrożonych spadkiem z włoskiej elity.

W zdobyciu kompletu punktów nie przeszkodziły Nerazzurrim zmiany przeprowadzona przez trenera Simone Inzaghiego po wygranym 1:0 meczu Ligi Mistrzów przeciwko Atletico Madryt. W podstawowym składzie Interu pokazali się między innymi Emil Audero, Yann Bisseck, Kristijan Asslani czy Carlos Augusto. Zmiennikami byli Ebenezer Akinsanmiro czy Tajon Buchanan.

US Lecce - Inter Mediolan 0:4 (0:1)
0:1 - Lautaro Martinez 15'
0:2 - Davide Frattesi 54'
0:3 - Lautaro Martinez 56'
0:4 - Stefan de Vrij 67'

Lecce: Wladimiro Falcone - Valentin Gendrey, Ahmed Touba (57' Joan Gonzalez), Federico Baschirotto, Antonino Gallo - Alexis Blin, Ylber Ramadani (79' Medon Berisha), Hamza Rafia (58' Mohamed Kaba) - Pontus Almqvist (77' Remi Oudin), Roberto Piccoli, Nicola Sansone (57' Lameck Banda)

Inter: Emil Audero - Yann Bisseck, Stefan de Vrij, Carlos Augusto - Denzel Dumfries, Davide Frattesi (77' Ebenezer Akinsanmiro), Kristjan Asllani (55' Nicolo Barella), Henrich Mchitarjan (64' Davy Claassen), Federico Dimarco (77' Tajon Buchanan) - Alexis Sanchez, Lautaro Martinez (65' Marko Arnautović)

Żółte kartki: Sansone (Lecce) oraz Asslani, Mchitarjan (Inter)