Mocny start pomógł beniaminkom w II lidze

Polonia Bytom i Stal Stalowa Wola objęły prowadzenie w kwadransie otwierającym piątkowe mecze II ligi. Obaj beniaminkowie zdobyli komplet punktów. Polonia pokonała 2:1 Radunię, a Stal wygrała 1:0 z ŁKS-em II.

piłkarze Polonii Bytom WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: piłkarze Polonii Bytom
W piątek rozpoczęła się pierwsza pełna kolejka w rundzie wiosennej. Akurat dla Polonii Bytom był to drugi mecz o punkty w 2024 roku. Tydzień temu zremisowała 2:2 ze Skrą Częstochowa w spotkaniu, w którym oba zespoły traciły prowadzenie. Akurat Polonia zrobiła to w czasie doliczonym, stąd większe rozgoryczenie jej zawodników.

Bytomianie podjęli Radunię Stężyca, która w rundzie wiosennej naciskała na najlepszych drugoligowców i znalazła się blisko miejsc premiowanych awansem. Polonia nie potrzebowała dużo czasu na zdobycie prowadzenia strzałem Kamila Wojtyry i jeszcze mniej minut po przerwie na podwyższenie przewagi na 2:0 uderzeniem Tomasza Gajdy. Radunia odpowiedziała tylko golem na 1:2 Mateusza Kuzimskiego.

Pierwszy gwizdek w kolejce wybrzmiał w Stalowej Woli. W meczu beniaminków Stal zwyciężyła 1:0 z ŁKS-em II Łódź. Jedynego gola strzelił Lucjan Klisiewicz, który w 15. minucie łatwo wymanewrował Oskara Koprowskiego, a następnie pokonał strzałem Tomasza Kucharskiego.

Lucjan Klisiewicz nie pograł sobie za długo po strzeleniu gola. Już w 28. minucie zobaczył czerwoną kartkę za brutalny faul na Janie Łabędzkim. Tym samym Stal grała w osłabieniu do końca meczu. ŁKS dołączył do niej w 67. minucie za sprawą drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki dla Macieja Śliwy. Tym samym rozpoczęła się rywalizacja dziesięciu na dziesięciu i także w niej łodzianie nie doprowadzili do remisu.

21. kolejka II ligi:

Polonia Bytom - Radunia Stężyca 2:1 (1:0)
1:0 - Kamil Wojtyra (k.) 7'
2:0 - Tomasz Gajda 50'
2:1 - Mateusz Kuzimski (k.) 70'

Stal Stalowa Wola - ŁKS II Łódź 1:0 (1:0)
1:0 - Lucjan Klisiewicz 15'

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Polonia Bytom utrzyma się w tym sezonie w II lidze?