Borussia Dortmund nie odpuszcza w grze o podium

Klub z Dortmundu nie przegrał u siebie w meczu Bundesligi z SC Freiburg od października 2001 roku. Tym razem Borussia zwyciężyła 3:0, a dwie akcje bramkowe były dziełem tego samego duetu. Donyell Malen strzelał po asystach Niclasa Fuellkruga.

Mecz Bundesligi: Borussia Dortmund - SC Freiburg PAP/EPA / Christopher Neundorf / Mecz Bundesligi: Borussia Dortmund - SC Freiburg
Niepokonana od siedmiu kolejek Borussia Dortmund stara się gonić najlepsze kluby w tabeli Bundesligi. W piątek mogła wywrzeć presję na trzecim VfB Stuttgart, ponieważ zagrała już na rozpoczęcie kolejki. Przeciwnikiem uczestnika Ligi Mistrzów był SC Freiburg, który poniósł porażki w dwóch ostatnich meczach przeciwko Werderowi Brema i VfB Stuttgart. Do tego, goście nie potrafią zdobyć kompletu punktów w Dortmundzie od października 2001 roku.

Borussia nie zamierzała pozwolić przeciwnikom na przerwanie serii. Minął nieco ponad kwadrans meczu i gospodarze byli na prowadzeniu dzięki strzałowi Donyella Malena. Asystę przy golu na 1:0 zaliczył Niclas Fuellkrug.

Pierwsza połowa zakończyła się dopiero po 13 doliczonych minutach. W nich dużo się działo, a przede wszystkim Borussia powiększyła prowadzenie na 2:0. Konfiguracja przy golu była taka sama jak przy pierwszym, ponieważ Donyell Malen strzelił po podaniu Niclasa Fuelkruga. Napastnik Borussii zachował się sprytnie i po zdobyciu piłki, zakończył rajd podaniem w pole karne. Tam Donyell Malen pokonał bramkarza płaskim kopnięciem w kierunku dalszego narożnika.

Drużyna z Freiburga próbowała straszyć w ofensywie takimi zawodnikami jak Vincenzo Grifo, Roland Sallai czy Michael Gregoritsch. Na niewiele się to jednak zdawało i bramkarz gości musiał mierzyć się z kolejnymi strzałami zawodników Borussii. Mocniej pachniało jej trzecim golem niż kontaktowym Freiburga. Ta bramka na 3:0 padła w 87. minucie, a jej zdobywcą był Niclas Fuellkrug po dograniu Iana Maatsena.

Borussia Dortmund - SC Freiburg 3:0 (2:0)
1:0 - Donyell Malen 16'
2:0 - Donyell Malen 45'
3:0 - Niclas Fuellkrug 87'

Borussia: Gregor Kobel - Julian Ryerson (79' Marius Wolf), Niklas Suele, Nico Schlotterbeck, Ian Maatsen (88' Mateu Morey) - Marcel Sabitzer, Emre Can (88' Mats Hummels) - Marco Reus (88' Jadon Sancho), Jamie Bynoe-Gittens (66' Julian Brandt) - Niclas Fuellkrug, Donyell Malen

Freiburg: Noah Atubolu - Lukas Kuebler, Kiliann Sildillia, Manuel Gulde (23' Attila Szalai), Jordy Makengo (80' Christian Guenter) - Maximilian Eggestein, Nicolas Hoefler - Roland Sallai (80' Maximilian Philipp), Michael Gregoritsch (59' Ricu Doan), Vincenzo Grifo (59' Noah Weisshaupt) - Lucas Hoeler

Żółte kartki: Ryerson, Malen (Borussia)

Sędzia: Harm Osmers