Piątek nie wystrzelił pistoletów. Zobacz, co zrobił przy rzucie karnym

Basaksehir awansował do kolejnej rundy Pucharu Turcji. Tym razem Krzysztof Piątek nie odpalił swoich pistoletów. Polak w serii jedenastek zmarnował rzut karny.

Łukasz Witczyk
Krzysztof Piątek YouTube / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Ostatnie tygodnie były bardzo udane dla Krzysztofa Piątka. Polak imponował skutecznością i włączył się do wyścigu o koronę króla strzelców tureckiej Super Lig. Jego bilans to 12 goli, a pięć z nich zaliczył w dwóch ostatnich meczach Istanbul Basaksehiru.

W środę klub Piątka rywalizował w Pucharze Turcji. Mecz z Hataysporem dostarczył wielu emocji. Po 90 minutach na tablicy wyników był rezultat 1:1 i niezbędna była dogrywka. Ta nie przyniosła rozstrzygnięcia. Gole w niej nie padły i arbiter zarządził konkurs jedenastek.

Piątek jako pierwszy z piłkarzy Basaksehiru podszedł do wykonywania rzutu karnego. Polak kompletnie zmylił bramkarza rywali, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek. Sytuację można zobaczyć w poniższym nagraniu.

Mimo błędu Piątka Basaksehir awansował do kolejnej fazy Pucharu Turcji. Wszystko dzięki bramkarzowi Denizowi Dilmenowi, który popisał się trzema skutecznymi interwencjami. To on został bohaterem zespołu ze Stambułu.