Puchar Azji: sensacyjna porażka głównego faworyta

Ogromna niespodzianka w Pucharze Azji! Reprezentacja Japonii, która jest największym faworytem turnieju, przegrała z Irakiem 1:2 i wciąż nie jest pewna wyjścia z grupy.

Szymon Mierzyński
piłkarze reprezentacji Japonii PAP/EPA / Abir Sultan / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Japonii
Ten wynik budzi ogromne zaskoczenie, zwłaszcza że podopieczni Hajime Moriyasu są najwyżej notowanym uczestnikiem całej imprezy. Zajmują 17. miejsce w rankingu FIFA, podczas gdy ich rywale są dopiero na 63. pozycji.

Bohaterem spotkania został Aymen Hussein - autor dubletu. Pierwszego gola zdobył już w 5. minucie, trafiając do siatki głową po zbyt krótkim wypiąstkowaniu piłki przez Ziona Suzukiego.

Drugi raz Hussein też uderzył głową, wykorzystując dośrodkowanie Ahmeda Al Hajjaja z lewego skrzydła.

Japończycy odpowiedzieli dopiero w doliczonym czasie drugiej połowy, lecz całości strat nie odbili i doznali sensacyjnej porażki.

W drugim spotkaniu 2. kolejki Wietnam zmierzy się z Indonezją, zaś faworyt grupy D o awans będzie się musiał bić do końca pierwszej fazy. W 3. serii reprezentanci Kraju Kwitnącej Wiśni zagrają z Indonezyjczykami.

Irak - Japonia 2:1 (2:0) 1:0 - Aymen Hussein 5' 2:0 - Aymen Hussein 45+4' 2:1 - Wataru Endo 90+3'