Po takim trafieniu można tylko nisko się pokłonić. Cudowny gol Sterlinga [WIDEO]

Po dobrej drugiej połowie Chelsea pokonała Preston North End 4:0 i awansowała do IV rundy Pucharu Anglii. Ozdobą spotkania był kapitalny gol Raheema Sterlinga bezpośrednio z rzutu wolnego.

Tomasz Galiński
Raheem Sterling zdobył piękną bramkę w meczu z Preston North End Twitter / Screen / Eleven Sports / Na zdjęciu: Raheem Sterling zdobył piękną bramkę w meczu z Preston North End
Pierwsza połowa w wykonaniu Chelsea była słaba. Schodzących na przerwę zawodników nie żegnały gromkie oklaski. O to było trudno, bo w rywalizacji z Preston North End utrzymywał się bezbramkowy remis.

Jednak na drugą część spotkania "The Blues" wyszli z lepszym nastawieniem i szybko przeszli do konkretów.

Najpierw trafił Armando Broja, kilka minut później poprawił Thiago Silva, ale najpiękniejszego gola strzelił na Stamford Bridge Raheem Sterling.

W 69. minucie Anglik wziął się za wykonanie rzutu wolnego z około 25 metrów. Wziął długi rozbieg, uderzył nad murem i trafił idealnie. Tak, że stojący w bramce gości Frederick Woodman nie miał nic do powiedzenia.

Dla 82-krotnego reprezentanta Anglii był to siódmy gol w sezonie 2023/24. W końcówce spotkania dorzucił też asystę przy bramce Enzo Fernandeza, choć początkowo sędzia asystent zasygnalizował spalonego i na ostateczny werdykt trzeba było czekać parę dobrych minut.

Gol Raheema Sterlinga:

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)