Puchar Anglii: Chelsea ruszyła dopiero po przerwie

Chelsea uniknęła wpadki, choć w pewnym momencie się na nią zanosiło. W meczu III rundy Pucharu Anglii londyńczycy pokonali Preston North End aż 4:0, wszystkie gole zdobywając po przerwie.

Szymon Mierzyński
Mecz Luton Town - Chelsea FC Getty Images / Mecz Luton Town - Chelsea FC
Pierwsza połowa była bardzo statyczna w wykonaniu "The Blues" i nie przyniosła emocji. Reprymenda Mauricio Pochettino musiała jednak podziałać na jego podopiecznych, bowiem po zmianie stron ruszyli na rywala z niesamowitym impetem.

Taki scenariusz powinien nastąpić już w pierwszej części, gdyż na Stamford Bridge przyjechała 14. drużyna tabeli The Championship (2. poziom rozgrywkowy).

Londyńczycy objęli prowadzenie w 58. minucie, gdy Armando Broja trafił do siatki głową po dośrodkowaniu Malo Gusto. Potem poszło już gładko. Na 2:0 po rzucie rożnym podwyższył Thiago Silva, a po kilku chwilach cudownie z rzutu wolnego przymierzył Raheem Sterling i było po zawodach.

Na 4:0 wynik ustalił w 85. minucie Enzo Fernandez, wykorzystując zamieszanie pod bramką.

W innych spotkaniach Swansea City (The Championship) pokonało u siebie Morecambe FC (League 2 - 4. poziom rozgrywkowy) 2:0, zaś Sheffield Wednesday (The Championship) ograło na własnym stadionie Cardiff City (również The Championship) aż 4:0.

To ostatnie spotkanie mogło się ułożyć zupełnie inaczej, lecz goście przy stanie 1:0 dla rywala zmarnowali dwa rzuty karne. Wszystko działo się w pierwszych minutach.

Chelsea FC - Preston North End 4:0 (0:0)

2:0 - Jerry Yates 87'

Sheffield Wednesday - Cardiff City 4:0 (1:0)
1:0 - Josh Windass 2'
2:0 - Romaine Sawyers (sam.) 38'
3:0 - Liam Palmer 40'
4:0 - Mallik Wilks 90+1'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)