Krystian Bielik pauzował. Drużyna nie poradziła sobie

Birmingham City musiało poradzić sobie bez Krystiana Bielika w meczu The Championship ze Stoke City. Konfrontacja zakończyła się wynikiem 1:3.

Mecz The Championship z udziałem Birmingham City Instagram / Birmingham City / Mecz The Championship z udziałem Birmingham City
Krystian Bielik nie dokończył poprzedniego, zremisowanego 3:3 meczu z Plymouth Argyle. Kandydat do reprezentacji Polski zobaczył czerwoną kartkę w 47. minucie. Już bez Krystiana Bielika drużyna straciła prowadzenie.

Przed pierwszym gwizdkiem zespół z Birmingham miał o trzy punkty więcej w tabeli niż Stoke City. Gospodarze mieli możliwość powiększenia przewagi i tak samo jak przeciwnicy zamierzali wykorzystać mecz w Boxing Day do oddalenia się od strefy spadkowej w The Championship.

Kluby rywalizują regularnie na poziomie The Championship od 2018 roku. Do wtorku rozegrały 10 meczów, a Birmingham City mogło pochwalić się lepszym bilansem - w nim obok pięciu zwycięstw, były dwa remisy i tylko jedna porażka poniesiona w lipcu 2020 roku. Stoke City nie potrafiło pokonać żadnego przeciwnika od dziewięciu kolejek i czeka na zwycięstwo na zapleczu elity od 28 października.

Stoke City rozpoczęło mecz ofensywnie i zdobyło prowadzenie w pierwszym kwadransie meczu. Następnie drużyna poszło za uderzeniem. Jeszcze w pierwszej połowie padła bramka na 2:0. Birmingham odpowiedziało dopiero po trzecim golu Stoke i poprawiło wynik na 1:3.