"Po co on się tak zachowuje?". Brutalny atak 40-latka

40-letni Pepe znany jest ze swojego agresywnego usposobienia. Wydawało się, że w ostatnich sezonach Portugalczyk nieco się uspokoił, ale w poniedziałkowym meczu ponownie przekroczył granice. Zobacz całą sytuację.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Pepe tuż przed otrzymaniem czerwonej kartki Twitter / twitter.com/ELEVENSPORTSPL / Pepe tuż przed otrzymaniem czerwonej kartki
W hicie ligi portugalskiej pomiędzy Sportingiem Lizbona i FC Porto nie brakowało negatywnych emocji. Na początku drugiej połowy z boiska za bezpardonowy atak na rywalu wyleciał piłkarz gości - Pepe.

W 51. minucie Porto wywalczyło rzut wolny, ale Matheus Reis lekko przeszkodził Pepe w jego wykonaniu. W odpowiedzi otrzymał solidny cios dłonią prosto w twarz. Sędzia dokładnie przyglądał się sytuacji na powtórkach, ale decyzja nie mogła być inna - pokazał Pepe czerwoną kartkę.

"Ależ to jest głupie zachowanie Pepe. Po co? Po co on się tak zachowuje?" - mówił w trakcie transmisji meczu na Eleven Sports jeden z komentatorów. "W ostatnich latach Pepe jakby się uspokoił, ale czasami zdarza mu się nieco zdenerwować tak jak teraz" - dodał współprowadzący.

Cała sytuacja miała miejsce przy prowadzeniu Sportingu 1:0. Ostatecznie gospodarze zdobyli jeszcze jednego gola i wygrali w hicie 2:0. Tym samym ekipa z Lizbony utrzymała się na fotelu lidera i ma dwa punkty więcej od Benfiki i trzy od FC Porto.

Biorąc pod uwagę wszystkie występy Pepe, była to dla niego już 17 czerwona kartka w karierze, w tym 10 bezpośrednia.

Oglądaj rozgrywki Liga Portugal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Pepe słusznie zobaczył czerwoną kartkę?