Klub Michała Skórasia obronił pozycję w Lidze Konferencji Europy

Club Brugge nie mógł pozwolić sobie na porażkę w meczu z FK Bodo/Glimt, żeby zachować pierwsze miejsce w grupie Ligi Konferencji Europy. Drużyna wykonała zadanie z nawiązką i pokonała przeciwnika z Norwegii 3:1. Michał Skóraś asystował przy golu.

Michał Skóraś w barwach Club Brugge Instagram / Club Brugge / Na zdjęciu: Michał Skóraś w barwach Club Brugge
Michał Skóraś rozpoczął na ławce rezerwowych domowy mecz Club Brugge z FK Bodo/Glimt. Gospodarze chcieli w dobrym stylu podsumować udaną dla nich fazę grupową. Z kolei norweski zespół miał jeszcze matematyczną szansę na odebranie Club Brugge pierwszego miejsca w tabeli. Od 29. minuty klub z Belgii był na prowadzeniu 1:0, co dało mu sporo spokoju. Pojedynek zakończył się rezultatem 3:1, a zmiennik Michał Skóraś asystował przy ostatnim golu Brandona Mechele w 89. minucie.

Zoria Ługańsk rewelacyjnie rozpoczęła mecz w roli gospodarza z Breidablikiem. Ukraińska drużyna bezwzględnie punktowała przeciwnika z Islandii i w zasadzie w nieco ponad kwadrans odebrała gościom ostatnią nadzieję na zapunktowanie w fazie grupowej. Było 3:0 dzięki uderzeniom Eduardo Guerrero, Ihora Horbaca oraz Petara Micina. Już po przerwie Zoria potwierdziła wyższość strzałem na 4:0.

Dinamo Zagrzeb rozczarowywało na początku fazy grupowej, ale przed ostatnim meczem przesunęło się na drugie miejsce premiowane awansem. Mistrz Chorwacji bronił pozycji w prestiżowej rywalizacji na Stadionie Maksimir z KF Ballkani. Między 62. a 77. minutą wbił rywalowi z Kosowa trzy gole, a strzelcem dwóch z nich był Bruno Petković. Dinamo trzymało w napięciu przez ponad godzinę, ale ostatecznie zapewniło sobie zwycięstwo 3:0.