Jakub Piotrowski bohaterem. Aston Villa nie oddała pozycji Legii Warszawa

Piękny strzał Jakuba Piotrowskiego dał Ludogorcowi Razgrad awans z grupy Ligi Konferencji Europy. Aston Villa zremisowała 1:1 z HSK Zrinjski Mostar i zachowała pierwsze miejsce w tabeli.

Jakub Piotrowski w barwach Ludogorca Razgrad Wikimedia Commons / Biser Todorow / Jakub Piotrowski w barwach Ludogorca Razgrad
Ludogorec Razgrad grał na własnym stadionie z FC Nordsjaelland. W pierwszym spotkaniu z przeciwnikiem z Danii dostał srogie lanie. Zamierzał zrewanżować się, a na boisko wyszedł wyprowadzony przez kapitana Jakuba Piotrowskiego. Kapitan nie rozczarował kompanów i swoim pięknym uderzeniem z dystansu w 79. minucie zdobył gola na miarę wygranej 1:0 oraz awansu.

Aston Villi brakowało szczegółów do zapewnienia sobie awansu z pierwszego miejsca w grupie Ligi Konferencji Europy, w której rywalizowała między innymi z Legią Warszawa. Drużyna z Anglii zagrała na wyjeździe z HSK Zrinjski Mostar. Przed meczem jej kibice dworowali sobie ze zdjęć szatni na stadionie mistrza Bośni i Hercegowiny. Aston Villa potraktowała jednak zadanie w miarę poważnie i z Mattym Cashem w roli środkowego obrońcy zremisowała 1:1.

Sebastian Szymański wyszedł w podstawowym składzie Fenerbahce Stambuł na mecz ze Spartakiem Trnawa. Drużyna znad Bosforu toczyła korespondencyjną rywalizację o awans. W swoim meczu zrobiła swoje i głównie dzięki Dusanowi Tadiciowi była krótko po przerwie na prowadzeniu 2:0. Fenerbahce wygrało 4:0 i powalczy wiosną w Lidze Konferencji Europy.

PAOK Saloniki podsumował udaną dla siebie jesień w Lidze Konferencji Europy. Już w pięciu kolejkach zapewnił sobie pierwsze miejsce w tabeli przed Eintrachtem Frankfurt. PAOK powalczył w szóstym meczu z HJK, a Tomasz Kędziora zagrał na prawej stronie w obronie gospodarzy. Co prawda mistrz Finlandii otworzył wynik w meczu na Toumbie, ale następnie faworyt odwrócił go na 4:2.