AC Milan nie pozwolił sobie na wpadkę

Pucharowicze z ligi włoskiej nie zawiedli w sobotnich meczach. AC Milan zwyciężył 3:1 z Frosinone Calcio, a Lazio poradziło sobie w starciu z Cagliari Calcio. Nie pokazuje się na boiskach Mateusz Wieteska.

Mecz Serie A: AC Milan - Frosinone Calcio PAP/EPA / Matteo Bazzi / Mecz Serie A: AC Milan - Frosinone Calcio
AC Milan wygrał z Frosinone Calcio 3:1. Po raz pierwszy dobrał się do bramki beniaminka w końcówce pierwszej połowy meczu. Możliwość pokazania się w podstawowym składzie dostał Luka Jović i przytomnym strzałem zdobył prowadzenie 1:0 w 43. minucie. Rossoneri poprawiali sobie samopoczucie po porażce poniesionej w tym samym miejscu w meczu Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund.

Krótko po zmianie stron Christian Pulisić dał dużo spokoju Rossonerim golem na 2:0. Po trafieniu Fikayo Tomoriego na 3:0 było praktycznie pewne, że komplet punktów pozostanie w Mediolanie. Frosinone było stać jedynie na poprawienie wyniku na 1:3, ale to zdecydowanie za mało do sprawienia niespodzianki.

Lazio szuka dla siebie pozytywnego impulsu w tym sezonie. Kolejną nadzieją jest wywalczony w tym tygodniu awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Biancocelesti nie sprawili rozczarowania w elitarnych rozgrywkach i po zwycięstwie 2:0 z Celticiem są pewni miejsca w najlepszej szesnastce. W ostatniej kolejce Lazio zagra z Atletico Madryt o pierwsze miejsce w tabeli i tym samym rozstawienie w losowaniu.

Na razie rzymianie zagrali w Serie A z Cagliari Calcio. Trenerem zespołu z Sardynii jest Claudio Ranieri, który w przeszłości był mocno związany z AS Romą. Dużo na Stadio Olimpico wyjaśniło się w pierwszej połowie. W niej padła decydująca bramka na 1:0 Pedro Rodrigueza, a do tego Cagliari straciło zawodnika z powodu czerwonej kartki dla Antoine'a Makoumbou.

Mateusz Wieteska spędził 90 minut na ławce rezerwowych Cagliari.