AC Milan poradził sobie bez liderów ofensywy. 15-latek zadebiutował

Olivier Giroud nie zagrał z powodu kartek, a Rafael Leao z powodu urazu. Ofensywa Rossonerich ucierpiała z powodu tych absencji, ale znalazła sposób na zdobycie gola na miarę zwycięstwa 1:0 z Fiorentiną.

Mecz Serie A: SSC Napoli - AC Milan PAP/EPA / Ciro Fusco / Mecz Serie A: SSC Napoli - AC Milan
W Mediolanie doszło do drugiego starcia pucharowiczów w kolejce po przerwie reprezentacyjnej. AC Milan próbuje jeszcze wyjść z "grupy śmierci" w Lidze Mistrzów, w której spotkał się z Paris Saint-Germain, Borussią Dortmund i Newcastle United. Po ostatnim zwycięstwie z mistrzem Francji, spróbuje pójść za ciosem w rewanżu z Borussią. Z kolei ACF Fiorentina w drugim sezonie z rzędu gra w Lidze Konferencji Europy. Tym razem zamiast wykluczonego Juventusu.

Milan potrzebował kompletu punktów, żeby zaistnieć jeszcze poważnie w walce o mistrzostwo Włoch. Rossoneri mogli wykorzystać fakt, że w niedzielę minimum jedna drużyna z duetu Inter Mediolan i Juventus FC straci punkty w derbach Włoch.

Bramka na 1:0 dla Rossonerich padła w czasie doliczonym przed przerwą. Milan do końca pierwszej połowy szukał sposobu na strzelenie gola Fiorentinie i pokonał Pietro Terracciano uderzeniem Theo Hernandeza z rzutu karnego. Francuz spokojnie położył swojego przeciwnika i pokonał go kopnięciem w sam środek bramki.

Po zmianie stron zmieniali się piłkarze, ale nie zmieniał się wynik. Także zmiennicy trenera Vincenzo Italiano mieli problem z doprowadzeniem do remisu, a czas pracował na korzyść Milanu. Każda minuta przybliżała Rossonerich do odniesienia zwycięstwa. Gospodarze grali w sobotę bez liderów ofensywy Oliviera Girouda oraz Rafaela Leao, ale wykonali podstawowe zadanie i jednym golem zapewnili sobie zdobycie kompletu punktów.

W zespole z Mediolanu zadebiutował Francesco Camarda, który w 83. minucie był zmiennikiem Luki Jovicia. Został w ten sposób najmłodszym debiutantem w historii ligi włoskiej, mając 15 lat i 260 dni.

Milan odpowiedział na wygraną 2:1 Napoli z Atalantą i pozostaje na trzecim miejscu w tabeli.

AC Milan - ACF Fiorentina 1:0 (1:0)
1:0 - Theo Hernandez (k.) 45'

Milan: Mike Maignan - Davide Calabria, Malick Thiaw, Fikayo Tomori, Theo Hernandez - Yunus Musah (84' Rade Krunić), Tijani Reijnders, Tomasso Pobega - Samuel Chukwueze, Luka Jović (83' Francesco Camarda), Christian Pulisić (61' Ruben Loftus-Cheek)

Fiorentina: Pietro Terracciano - Fabiano Parisi, Nikola Milenković, Lucas Martinez Quarta, Cristiano Biraghi - Arthur Melo (46' Maxime Lopez), Alfred Duncan (81' Rolando Mandragora) - Nicolas Gonzalez, Giacomo Bonaventura (88' Christian Kouame), Riccardo Sottil (81' Jonathan Ikone) - Lucas Beltran (70' M'Bala Nzola)

Żółte kartki: Tomori (Milan) oraz Arthur, Parisi (Fiorentina)

Sędzia: Marco Di Bello