Fatalny debiut Dariusza Marca w Podbeskidziu Bielsko-Biała

Kolejka na zapleczu PKO Ekstraklasy rozpoczęła się w Głogowie. Zmierzyli się tam walczący o utrzymanie Chrobry z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Gospodarze odnieśli przekonujące zwycięstwo 3:0.

Dariusz Marzec Materiały prasowe / Podbeskidzie Bielsko-Biała / Na zdjęciu: Dariusz Marzec
Chrobry Głogów potrzebował dużo czasu na wygrzebanie się z ostatniego miejsca w tabeli Fortuna I ligi po nieudanym rozpoczęciu sezonu. Dwie wygrane przed listopadową przerwą reprezentacyjną pozwoliły nawet opuścić strefę spadkową, a pierwszoligowiec z województwa dolnośląskiego zwyciężał 1:0 ze Zniczem Pruszków i 1:0 z Resovią.

Podbeskidzie Bielsko-Biała zastąpiło Chrobrego w strefie spadkowej i wyrastało na jedno z największych rozczarowań sezonu. Górale postanowili reagować i ratować się przed spadkiem z Fortuna I ligi. Na stanowisku ich trenera Dariusz Marzec zastąpił Grzegorza Mokrego. Były trener Stal Mielec czy Arki Gdynia debiutował w nowej roli w piątek.

Trener Dariusz Marzec dokonał rewolucji w porównaniu z podstawowym składem na poprzedni, bezbramkowy mecz z Miedzią Legnica. Nie wystawił w Głogowie od początku Martina Chlumeckiego, Jana Hlavicy, Mateusza Ziółkowskiego, Marcela Misztala, Samuela Nnoshiriego oraz Lionela Abate. Zmieniła się więc ponad połowa jedenastki.

Chrobry nie potrzebował dużo czasu na zdobycie prowadzenia. Już w 5. minucie Albert Zarówny wbiegł w pole karne Podbeskidzia przy okazji stałego fragmentu gry i pokonał Patryka Procka pewnym strzałem głową. Głogowianie następnie przypilnowali wyniku 1:0 do końca pierwszej połowy spotkania.

Szkoleniowiec bielszczan wymienił w przerwie atakującego i wprowadził doświadczonego Giorgiego Merebaszwiliego za Harisa Kadricia. Do bramki przymierzył jednak napastnik głogowian. Będący ostatnio w wysokiej formie strzeleckiej Mikołaj Lebedyński zdobył gola na 2:0 w 52. minucie. Także on wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Także zmiany przeprowadzone w trakcie meczu wyszły na dobre Chrobremu. Jeden ze zmienników Bartosz Biel strzelił gola na 3:0 w 74. minucie z ostrego kąta. Z kolei Podbeskidzie nie wykorzystywało swoich sytuacji podbramkowych i poniosło dotkliwą porażkę.

Chrobry Głogów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 (1:0)
1:0 - Albert Zarówny 5'
2:0 - Mikołaj Lebedyński 52'
3:0 - Bartosz Biel 74'

Chrobry: Damian Węglarz - Albert Zarówny, Mavroudis Bougaidis, Gabriel Estigarribia - Kacper Tabiś, Robert Mandrysz, Patryk Mucha (76' Artur Bogusz), Dawid Hanc (68' Paweł Tupaj) - Mateusz Ozimek (68' Bartosz Biel), Sebastian Bartlewicz (72' Mateusz Machaj) - Mikołaj Lebedyński (76' Rafał Wolsztyński)

Podbeskidzie: Patryk Procek - Daniel Mikołajewski, Mateusz Wypych, Michał Willmann - Maksymilian Banaszewski, Tomasz Jodłowiec, Jaka Kolenc (63' Marcel Misztal), Piotr Tomasik (77' Mateusz Ziółkowski) - Bartosz Bida, Maksymilian Sitek - Haris Kadrić (46' Giorgi Merebaszwili)

Żółte kartki: Hanc (Chrobry) oraz Banaszewski, Mikołajewski (Podbeskidzie)

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań)