Radość w Rumunii i Szwajcarii. Kolejne dwa zespoły z awansem na Euro 2024

W sobotni wieczór poznaliśmy kolejne zespoły, które awansowały do mistrzostw Europy. Wszystko jasne w grupie I. Cieszyć mogą się reprezentacje Rumunii i Szwajcarii.

Michał Piegza
Rumunii odwrócili losy meczu z Izraelem i jadą na Euro PAP/EPA / PAP/EPA/Tamas Vasvari / Rumunii odwrócili losy meczu z Izraelem i jadą na Euro
Wszystko jasne w grupie I. Na kolejkę przed zakończeniem rywalizacji pewne awansu do finałów mistrzostw Europy są reprezentacje Rumunii i Szwajcarii.

Helweci podejmowali Kosowo i byli w niemal komfortowej sytuacji. Wszak w drugim meczu co najmniej jedna z drużyn walczących o awans musiała pogubić punkty.

Zaczęło się jednak ciekawie. W meczu na Węgrzech Izrael już w 2. minucie objął prowadzenie i znaczącą zbliżył się w kierunku Euro 2024. Rumunii w trwających kwalifikacjach są jednak bardzo mocni. W 10. minucie odpowiedzieli, kiedy wyrównał George Puscas. Wszystko w grupie wróciło do stanu z początku potyczek.

Na kolejne emocje w obu spotkaniach czekać trzeba było do 2. połów. W 47. minucie Szwajcarzy trafili graczy z Kosowa i wydawało się, że wygranej już nie wypuszczą. Drugą bramkę w batalii z Izraelem zdobyli Rumunii i byli o ok. 27 minut od finałów. Zresztą podobnie jak Szwajcarzy, których nawet remis z Kosowem satysfakcjonował. Ostatecznie Helweci pozwolili zaskoczyć się rywalom i mecz zakończył się podziałem punktów (1:1).

Dzięki remisowi Szwajcaria spadła na 2. miejsce w grupie, ale mogła świętować awans. Z kolei Rumunii w końcówce musieli bronić się w dziesiątkę. Izrael nie był w stanie poważniej zagrozić rywalom i zespół Edwarda Iordanescu mógł cieszyć się z kwalifikacji do finałów.

Ostatnia kolejka w grupie nie ma już większego znaczenia. Na pewno będzie jednak ciekawie. Rumuni podejmą Helwetów. Stawką będzie 1. miejsce w grupie.