Nieprawdopodobne, co zrobił Polak. Bramka stadiony świata [WIDEO]

Szymon Łyczko popisał się przepięknym trafieniem. Reprezentant Polski U-18 przedryblował rywali i ustalił wynik meczu z Słowacją na 4:0.

Rafał Szymański
gol Łyczki Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: gol Łyczki
Piątkowy mecz towarzyski ułożył się pod dyktando podopiecznych Marcina Włodarskiego. Gospodarze po 45 minutach prowadzili w Rzeszowie 2:0 za sprawą Mike'a Huarasa oraz Daniela Mikołajewskiego, który z rzutu karnego znalazł drogę do siatki.

Mikołajewski skompletował dublet po zmianie stron, zaś słowacka drużyna nie potrafiła odpowiedzieć w żaden sposób. W drugiej odsłonie na murawie pojawił się Szymon Łyczko. Związany ze Stalą Rzeszów zawodnik skradł show przed własną publicznością.

W 87. minucie rywalizacji po przerzucie Łyczko rozpoczął swoją akcję na prawym skrzydle. W drodze do bramki zawodnik z dziecinną łatwością ograł czterech słowackich obrońców i znalazł się w klarownej sytuacji.

Łyczko po efektownym rajdzie zdecydował się na strzał z około pięciu metrów i bramkarz Jakub Jokl był całkowicie bezradny. Akcja urodzonego w 2006 roku gracza sprawiła, że ręce same składały się do oklasków. Reprezentacja Polski U-18 zdeklasowała Słowację 4:0.

Pomimo młodego wieku Łyczko jest ważnym elementem w zespole pierwszoligowej Stali. Bilans 17-letniego wychowanka w tym sezonie to 11 występów, cztery trafienia i dwie asysty, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki.