Kryzys Estonii trwa. Ponownie nawet nie strzeliła gola

Estonia jest wskazywana jako potencjalny rywal Polski w półfinale baraży o awans do Euro 2024. Od czterech meczów nie potrafi zapunktować, ani strzelić gola. Tym razem przegrała u siebie 0:2 z Azerbejdżanem.

Reprezentacja Estonii przed meczem z Azerbejdżanem Instagram / Liisi Troska/jalgpall.ee / Reprezentacja Estonii przed meczem z Azerbejdżanem
Piątkowe granie w eliminacjach Euro 2024 rozpoczęło się w Tallinie. Estonia nie radzi sobie w grupie, jest na dnie tabeli, mimo to jest potencjalnym przeciwnikiem zespołu z "polskiej grupy" w barażach. Przed starciem z Azerbejdżanem, piłkarze z Estonii raz zremisowali i ponieśli cztery porażki.

Sytuacja Azerbejdżanu nie jest znacznie weselsza niż Estonii, mimo to w Tallinie rządził na boisku od pierwszego gwizdka. W 9. minucie nieatakowany przez gospodarzy Torał Bajramow bezkarnie główkował na 1:0 po wrzutce ze skraju pola karnego Elwina Czafargulijewa.

Bramka na 2:0 padła w czasie doliczonym do pierwszej połowy. Jedenastka została przyznana Azerom za zagranie ręką znanego z polskich boisk Artura Pikka. Piłkarz Odry Opole niezdarnie próbował zablokować dośrodkowanie. Za wykonanie rzutu karnego zabrał się Ramil Sejdajew, który zmylił Karla Heina i oddał spokojne uderzenie po ziemi.

Statystyki spotkania wyrównały się po przerwie, ponieważ Estonia szukała sposobu na zdobycie przynajmniej gola kontaktowego. Nie udało się to - oddawała uderzenia z nieprzygotowanych pozycji i nie wykorzystała nieznacznej przewagi w posiadaniu piłki. Tym samym w czwartym meczu z rzędu ani nie zapunktowała, ani nie strzeliła gola. Na zwycięstwo Estonia czeka od stycznia.