Splunął w kierunku Messiego. Wymowna reakcja

Reprezentacja Argentyny pokonała Paragwaj (1:0) w meczu eliminacji MŚ 2026. Podczas spotkania doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Paragwajczyk Antonio Sanabria splunął w kierunku Lionela Messiego. Mistrz świata po meczu zabrał głos.

Łukasz Witczyk
Lionel Messi Getty Images / Daniel Jayo / Na zdjęciu: Lionel Messi
W Ameryce Południowej toczą się już eliminacji do mistrzostw świata 2026. W nich reprezentacja Argentyny odniosła trzecie zwycięstwo. Tym razem Albicelestes pokonali Paragwajczyków 1:0, a gola na wagę triumfu już w 3. minucie strzelił Nicolas Otamendi. Argentyna z dorobkiem 9 punktów jest liderem tabeli.

Jednak więcej niż o wyniku, mówi się o kontrowersyjnej sytuacji, do jakiej doszło w drugiej połowie. Paragwajski piłkarz Antonio Sanabria splunął w jego kierunku. Obyło się jednak bez reakcji Messiego, gdyż ten nie był świadomy zachowania rywala.

Po meczu Argentyńczyka o tę sytuację zapytał reporter "TyC Sports". - Moi koledzy z drużyny powiedzieli mi o tym w szatni. Lepiej zostawić tę sytuację w spokoju - rozpoczął siedmiokrotny zwycięzca Złotej Piłki.

Po chwili dodał: - Nie wiem, kim jest ten facet i nie chcę też przywiązywać do niego wagi - rzucił Argentyńczyk, który nie chciałby, żeby z tego powodu przeciwnik zyskałby sławę.

Messi na boisku pojawił się w 53. minucie i miał kilka okazji do tego, by zdobyć bramkę. To dla niego drugi mecz od czasu kontuzji, przez którą opuścił cztery spotkania Interu Miami. - Cieszę się, że znów mogę grać. Zawsze trudno jest wejść do meczu jako rezerwowy, zwłaszcza w tak zaciętym meczu. Wygraliśmy i to jest najważniejsze - dodał.

Gwiazdor zmiażdżony. "Kompletnie nie potrafi odnaleźć się w kadrze"