Niewiarygodne sceny w Białymstoku. Tylko spójrz, co stało się w przerwie meczu Legii

Legia Warszawa w ramach 10. kolejki PKO Ekstraklasy przegrała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 0:2. Do ważnego wydarzenia doszło w przerwie meczu. Wówczas miała miejsce akcja na rzecz dzieci z onkologii.

Jakub Fordon
kibice rzucający pluszaki na murawę i młodzi żołnierze, którzy je usuwali Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: kibice rzucający pluszaki na murawę i młodzi żołnierze, którzy je usuwali
W 10. kolejce PKO Ekstraklasy nie zabrakło zaskakujących rezultatów. W Szczecinie miejscowa Pogoń rozbiła Lecha Poznań aż 5:0. Natomiast w Białymstoku niespodziewanie Jagiellonia bez żadnych problemów rozprawiła się z Legią Warszawa (2:0).

Gospodarze zamknęli to spotkanie już w pierwszej połowie. W 29 minut udało im się zdobyć dwie bramki. Wynik meczu otworzył Jose Naranjo, a następnie na listę strzelców wpisał się Jesus Imaz. Więcej goli w tym pojedynku już nie padło.

Do ważnego wydarzenia doszło w przerwie meczu. To właśnie w tym czasie miała miejsce akcja "Dorzuć misie" zorganizowana przez Fundację Sport Twoją Szansą na rzecz dzieci z onkologii. To właśnie ona za każdego pluszaka przekażę pięć złotych na wybrany przez klub cel charytatywny.

Dziennikarka Canal+ Sport Daria Kabała-Malarz, która pojawiła się w Białymstoku poinformowała, że na placu gry pojawiło się aż 100 tysięcy pluszaków. Oznacza to, że Fundacja przekażę nawet pół miliona złotych.

To już kolejna taka akcja zorganizowana w naszym kraju. W tym sezonie można było zaobserwować ją m.in. na meczach KGHM Zagłębia Lubin czy Korony Kielce.