Stadiony świata. Zobacz, co zrobił w polu karnym Legii [WIDEO]

Starcie Jagiellonii Białystok z Legią Warszawa to jeden z hitów 10. kolejki PKO Ekstraklasy. Dość niespodziewanie już do przerwy gospodarze prowadzili 2:0. Pierwszy gol padł dla "Jagi" po akcji, której nie powstydziliby się piłkarze La Ligi.

ŁK
akcja Jagiellonii Twitter / CANALPLUS_SPORT / Na zdjęciu: akcja Jagiellonii
Legia Warszawa przed meczem z Jagiellonią Białystok plasuje się na drugim miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy, choć ma na swoim koncie dwa spotkania mniej niż liderujący Śląsk Wrocław. Natomiast zespół z Podlasia sklasyfikowany jest na piątej pozycji, dlatego też niedzielne starcie bez wątpienia można nazwać szlagierem kolejki.

Gospodarze postawili dość twarde warunki przyjezdnym ze stolicy i ku zdziwieniu wielu kibiców, już w 13. minucie wyszli na prowadzenie. Gola dla "Jagi" zdobył Jose Naranjo. Warto jednak docenić całą akcję, jaką na połowie przeciwnika przeprowadzili gracze białostockiej drużyny.

Kapitalnie w polu karnym Legii zachował się Jesus Imaz, który umiejętnie odegrał piłkę do Jose Naranjo, a ten z kolei strzelił w długi róg bramki strzeżonej przez Kacpra Tobiasza. "Hiszpańska akcja Jagiellonii" - zachwycali się komentatorzy Canal+ Sport podczas transmisji niedzielnego spotkania.

Minął nieco ponad kwadrans, a Imaz sam wpisał się na listę strzelców. W tym przypadku Hiszpan wykorzystał podanie z lewej strony boiska i głową z niewielkiej odległości oddał strzał w kierunku bramki. "Znowu hiszpański gol" - można było usłyszeć w Canal+ Sport.

Druga bramka wprawiła w ekstazę kibiców Jagiellonii, a ich ulubieńcy utrzymali ten wynik do przerwy.

Jeśli gospodarze utrzymają ten wynik do końca spotkania, to sytuacja w tabeli PKO Ekstraklasy stanie się jeszcze ciekawsza. Ekipy z Białegostoku i Warszawy dzielić będzie tylko punkt i to przy rozegraniu identycznej liczby meczów.