Wideo z dedykacją dla piłkarzy Rakowa. Tak się strzela rywalowi z Ligi Europy

Piłkarze Sportingu Lizbona mieli ciężką przeprawę z Farense w meczu ligowym. Brazylijczyk Mattheus pokazał mistrzom Polski, jak pokonać bramkarza Adana.

Piotr Bobakowski
bramka Mattheusa (Farense) w meczu ze Sportingiem Lizbona Twitter / twitter.com/ELEVENSPORTSPL / Na zdjęciu: bramka Mattheusa (Farense) w meczu ze Sportingiem Lizbona
Rywal Rakowa Częstochowa w grupie Ligi Europy UEFA - Sporting Lizbona - w sobotę mierzył się z Farense w meczu 7. kolejki portugalskiej ekstraklasy.

Goście wygrali na Estadio de Sao Luis w Faro (3:2), ale nie przyszło im to łatwo. Decydującego o zwycięstwie gola Sporting zdobył dopiero w 90. minucie (bramkę z rzutu karnego strzelił Szwed Viktor Gyokeres).

Dwa trafienia dla Farense to zasługa brazylijskiego pomocnika Mattheusa. W 55. minucie 29-latek ustawił piłkę ok. 18 metrów od bramki. Gospodarze wykonywali rzut wolny.

To był mocny i precyzyjny strzał. Futbolówka przeleciała obok zawodników w murze, pod drodze odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Adan w bramce zespołu z Lizbony wyciągnął się jak struna, ale nie miał szans na obronę.

Raków i Sporting zagrają ze sobą w 3. kolejce LE. Spotkanie odbędzie się w czwartek 26 października w Sosnowcu.