Dwa gole Warty Poznań w sparingu. Ważny powrót

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Adrian Lis
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Adrian Lis

Sparingowe zwycięstwo Warty Poznań. Zieloni wygrali z III-ligowym Sokołem Kleczew 2:0 po golach Oskara Krzyżaka oraz Wiktora Kamińskiego.

Trener Dawid Szulczek posłał do gry przede wszystkim zawodników, którzy ostatnio nie występowali (bądź pojawiali się na boisku na krótko) w PKO Ekstraklasie, a wsparła ich szeroka grupa graczy z akademii.

Prowadzenie warciarze objęli w 11. minucie, gdy w zamieszaniu pod bramką rywala piłkę do siatki skierował Oskar Krzyżak.

W 69. minucie wynik ustalił Wiktor Kamiński. On wykorzystał rzut karny, samemu wymierzając sprawiedliwość po tym jak został sfaulowany.

Między słupkami bramki poznaniaków stanął Adrian Lis, dla którego był to powrót na boisko po kontuzji odniesionej w ligowym starciu z Ruchem Chorzów (2:2).

W najbliższą niedzielę o godz. 12.30, w ramach 9. kolejki PKO Ekstraklasy, zieloni zmierzą się na wyjeździe z KGHM Zagłębiem Lubin.

Warta Poznań - Sokół Kleczew 2:0 (1:0) 1:0 - Oskar Krzyżak 11' 2:0 - Wiktor Kamiński (k.) 69'

Skład Warty Poznań: Adrian Lis - Patryk Rychlik, Oskar Krzyżak, Bogdan Tiru, Filip Borowski, Jakub Paszkowski, Niilo Maenpaa, Jakub Wajman, Szymon Rola, Igor Stańczak, Wiktor Kamiński; grali także: Piotr Kruk, Marcel Juszczak, Natan Jóskowski, Jędrzej Hanuszczak, Iwo Wojciechowski, Bartłomiej Babiarz.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Kto powinien stanąć w bramce Warty w meczu z KGHM Zagłębiem?