Prestiżowa wygrana w meczu Fortuna I ligi. Niedziela dla gospodarzy

Trener Wojciech Łobodziński poprowadził Arkę Gdynia do zwycięstwa 2:1 ze swoim byłym klubem Miedzią Legnica. Po komplet punktów w niedzielę sięgnął również GKS Tychy.

trener Wojciech Łobodziński Twitter / Miedź Legnica / Na zdjęciu: trener Wojciech Łobodziński
Konfrontacja w Gdyni była prestiżowa dla Wojciecha Łobodzińskiego. Trener Arki Gdynia był związany z klubem z Legnicy przez 10 lat jako piłkarz oraz szkoleniowiec. W niedzielę, razem z podopiecznymi, cieszył się z pokonania byłego lidera 2:1. Na pierwszego gola trzeba było poczekać ponad godzinę, a zdobył go król strzelców ligi Karol Czubak. Drugie uderzenie do bramki Miedzi oddał powracający po kontuzji Olaf Kobacki. Legniczanie odpowiedzieli tylko jedną bramką w końcówce.

W Tychach doszło do konfrontacji klubów, które były w tym sezonie na miejscu premiowanym awansem do PKO Ekstraklasy. W tygodniach poprzedzających przerwę reprezentacyjną lepiej wiodło się Motorowi Lublin, ale w niedzielę górował GKS. Podopieczni Dariusza Banasika zapewnili sobie zwycięstwo 2:0 zanim minęło pół godziny meczu strzałami Krzysztofa Machowskiego i Wiktora Żytka. GKS powrócił na pozycję wicelidera.

Dużo działo się w Niecieczy. Bruk-Bet Termalica jako jedyny gospodarz w niedzielnych meczach nie zwyciężył, mimo to mógł być umiarkowanie zadowolony z remisu 2:2. To dlatego, że odrobił dwubramkową stratę do Podbeskidzia Bielsko-Biała. Górale stracili połowę zaliczki w czasie doliczonym przed przerwą, a drugą jej część krótko po zmianie stron.