Nieudane przetarcie Atalanty przed przyjazdem Rakowa

Zespół z Bergamo wybrał się do Florencji kilka dni przed spotkaniem z Rakowem Częstochowa w grupie Ligi Europy. Atalanta poniosła porażkę 2:3 w pasjonującej batalii.

Mecz Serie A: ACF Fiorentina - Atalanta BC PAP/EPA / Claudio Giovannini / Mecz Serie A: ACF Fiorentina - Atalanta BC
We Florencji doszło do starcia pucharowiczów, którzy rozpoczną grę w fazie grupowej w czwartek. Fiorentina zastąpiła w Lidze Konferencji Europy wykluczony Juventus i z trudem, bo z trudem, ale przeszła przez eliminacje i ponownie spróbuje dostać się do finału rozgrywek.

Z kolei Atalanta powróci do europejskich pucharów po sezonie nieobecności. Klub z Bergamo awansował do Ligi Europy i będzie historycznym, ponieważ pierwszym przeciwnikiem w grupie Rakowa Częstochowa. Nie musiał bić się w eliminacjach, więc w przeciwieństwie do mistrza Polski, dopiero zacznie łączyć obowiązki ligowe z pucharowymi.

Atalanta zdobyła prowadzenie na Stadio Artemio Franchi strzałem Teuna Koopmeinersa, ale nacieszył się nim tylko przez kwadrans między 20. a 35. minutą. Do remisu doprowadził Giacomo Bonaventura, a tuż przed końcem pierwszej połowy Fiorentina miała już zaliczkę 2:1 po odwróceniu rezultatu. Pod bramką Atalanty przydał się defensor Lucas Martinez Quarta.

W przeszłości mecze Fiorentiny z Atalantą dały się już poznać z dużej liczby goli i nie inaczej było w niedzielę. Ładna akcja zespołu z Bergamo zakończyła się uderzeniem na 2:2 Ademoli Lookmana. Fiorentina miała jeszcze dużo czasu na odpowiedź i zrobiła to za sprawą zmiennika. Christian Kouame przymierzył na 3:2 i Viola ponownie mogła bronić zaliczki. Tym razem zrobiła to skutecznie.

ACF Fiorentina - Atalanta BC 3:2 (2:1)
0:1 - Teun Koopmeiners 20'
1:1 - Giacomo Bonaventura 35'
2:1 - Lucas Martinez Quarta 45'
2:2 - Ademola Lookman 53'
3:2 - Christian Kouame 76'

Fiorentina: Pietro Terracciano - Dodo (73' Lucas Beltran), Lucas Martinez Quarta, Nikola Milenković, Fabiano Parisi - Rolando Mandragora (64' Arthur), Alfred Duncan (88' Antonin Barak) - Nicolas Gonzalez (64' Christian Kouame), Giacomo Bonaventura, Josip Brekalo - M'Bala Nzola (74' Cristiano Biraghi)

Atalanta: Marco Carnesecchi - Rafael Toloi, Giorgio Scalvini, Sead Kolasinac - Davide Zappacosta (59' Nadir Zortea), Marten De Roon, Ederson, Matteo Ruggeri (80' Aleksiej Mirańczuk) - Teun Koopmeiners - Charles De Ketelaere (59' Gianluca Scamacca), Ademola Lookman (59' Mario Pasalić)

Żółte kartki: Biraghi, Parisi (Fiorentina) oraz De Roon, Zortea (Atalanta)