Mateusz Wieteska nie dokończył meczu w Serie A

Mateusz Wieteska nie dokończył bezbramkowego meczu Cagliari z Udinese, ponieważ w końcówce zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Do niecodziennego zwrotu akcji doszło w spotkaniu Frosinone z US Sassuolo.

Mateusz Wieteska w barwach Cagliari Calcio Instagram / Mateusz Wieteska / Mateusz Wieteska w barwach Cagliari Calcio
Niedziela w lidze włoskiej rozpoczęła się meczem nisko notowanych zespołów. Cagliari Calcio zdobyło przed przerwą reprezentacyjną punkt w trzech meczach, a jego przeciwnik Udinese Calcio zaledwie dwa "oczka".

Przed rozpoczęciem starcia na Sardynii, obu zespołom marzyło się pierwsze zwycięstwo w sezonie. Obeszły się jednak smakiem, ponieważ stanęło na bezbramkowym remisie po generalnie bezbarwnych 90 minutach. Mateusz Wieteska zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę w doliczonym czasie.

Drugoroczniacy we włoskiej elicie spotkali się w Monzy. W poprzednim sezonie beniaminek z Lombardii prezentował się lepiej niż US Lecce, które do końca rozgrywek walczyło o utrzymanie. Przed niedzielnym pojedynkiem wyżej w tabeli była już jednak drużyna z południa Włoch, która zdobyła aż siedem punktów w trzech spotkaniach. I Lecce chciało pójść za ciosem, strzeliło gola na 1:0 już w 3. minucie. Monza potrafiła na to odpowiedzieć i mecz zakończył się remisem 1:1. Marcin Listkowski był na ławce rezerwowych gości.

Frosinone Calcio i US Sassuolo spotkali się na poziomie Serie A po raz pierwszy od czterech lat. Kluby rozegrały ze sobą w przeszłości 10 meczów o punkty i w żadnym nie zwyciężył obecny beniaminek. Neroverdi wygrali sześć razy, a cztery razy kończyło się podziałem punktów.

Także tym razem Sassuolo wydawało się być na drodze po komplet punktów, ponieważ w 24. minucie prowadziło 2:0 dzięki strzałom Andrei Pinamontego. Frosinone nie pozostawiło tego bez odpowiedzi i po pięknym pościgu zwyciężyło 4:2.