Zdecydował wczesny cios w meczu Polonii Warszawa

Trzeci mecz kolejki na zapleczu PKO Ekstraklasy i trzecie zwycięstwo gości 1:0. Znicz Pruszków zapewnił sobie wygraną z Polonią Warszawa strzałem już w 10. minucie.

Polonia Warszawa w sezonie 2023/2024 WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Polonia Warszawa w sezonie 2023/2024
Sobotnie granie na zapleczu PKO Ekstraklasy rozpoczęło się przy Konwiktorskiej. Polonia zmierzyła się ze Zniczem w drugim w tej kolejce meczu drużyn z tego samego województwa. Ekipy z województwa mazowieckiego znają się dobrze, ponieważ w poprzednim sezonie rywalizowały na najniższym szczeblu centralnym i wspólnie wywalczyły awans.

Znicz wcześnie dał o sobie znać w stolicy Polski i zdobył gola na 1:0 uderzeniem Krystiana Pomorskiego w 10. minucie. Pomocnik przyczaił się blisko bramki, a piłka dotarła do niego z lewego skrzydła. Wykorzystał on szansę strzałem z półwoleja. Od tego momentu Polonia musiała odrabiać stratę do przeciwnika.

Do przerwy lepsze sytuacje podbramkowe stwarzała jednak drużyna z Pruszkowa. Szans na dorzucenie drugiego gola nie wykorzystali Krystian Pomorski, Tymon Proczek czy Wojciech Błyszko. Polonia zdecydowanie miała co poprawiać po zmianie stron.

W piątek dwa mecze na zapleczu PKO Ekstraklasy zakończyły się wynikiem 1:0 dla gości i także w Warszawie nie zmienił się ten rezultat. Znicz wybrał ostrożniejszy sposób grania w drugiej połowie i bronił skutecznie. Nie pozwalał on Czarnym Koszulom na tworzenie licznych sytuacji podbramkowych.

Polonia Warszawa - Znicz Pruszków 0:1 (0:1)
0:1 - Krystian Pomorski 10'

Polonia: Mateusz Kuchta – Michał Kołodziejski, Michał Grudniewski (73' Piotr Marciniec), Maciej Kowalski-Haberek (62' Jan Majsterek) - Nikodem Zawistowski (72' Dariusz Pawłowski), Krzysztof Koton, Władysław Ochrończuk, Bartosz Biedrzycki - Szymon Kobusiński (62' Mateusz Michalski), Marcin Kluska (72' Michał Bajdur) - Paweł Tomczyk

Znicz: Miłosz Mleczko - Dmytro Juchymowicz, Mateusz Grudziński, Wojciech Błyszko - Tymon Proczek (83' Marcel Krajewski), Shuma Nagamatsu, Jurij Tkaczuk, Krystian Pomorski, Jakub Wawszczyk (83' Szymon Krocz), Jakub Wójcicki (67' Patryk Czarnowski), Paweł Moskwik (90' Filip Kendzia)

Żółte kartki: Kowalski-Haberek, Tomczyk, Kołodziejski, Bajdur (Polonia) oraz Proczek (Znicz)

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)