Cztery gole w meczu Szkocji z Anglią. Bellingham wciąż czaruje

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Facundo Arrizabalaga / Na zdjęciu: Luke Shaw (z prawej) cieszy się z gola

W Glasgow towarzysko zmierzyły się reprezentacje Szkocji i Anglii. Górą z potyczki wyszli goście, którzy na trudnym terenie wygrali 3:1. Bohaterem drużyny Garetha Southgate'a był Jude Bellingham.

Nie było kalkulowania w Glasgow. W meczu towarzyskim zagrały, będące na dobrym kursie w kierunku finałów Euro 2024, Szkoci z Anglikami.

Na pierwszego gola kibice czekali do 32. minuty. Wówczas dla gości trafił Phil Foden. Trzy minuty później wicemistrzowie Europy podwyższyli wynik. Jude Bellingham potwierdził, że od początku sezonu jego forma jest wysoka. Zawodnik Realu trafił na 2:0.

Nadzieję Szkotów na remis przywrócił w 67. minucie Harry Maguire. Defensor pechowo skierował piłkę do własnej bramki.

Spokój drużynie Garetha Southgate'a zapewnił w końcówce Harry Kane, który sfinalizował dogranie Bellinghama.

Szkocja - Anglia 1:3 (0:2)

0:1 - Foden 32' 0:2 - Bellingham 35' 1:2 - Maguire (sam.) 67' 1:3 - Kane 81'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty