Co on zrobił? Zobacz kosztowny błąd Zielińskiego [WIDEO]

Piotr Zieliński mógł strzelić dwa gole, ale nie zdołał skompletować dubletu i na domiar złego popełnił poważny błąd. Piłkarze Lazio Rzym wyprowadzili kontratak, po czym zdobyli bramkę na 2:1.

Rafał Szymański
upadek Zielińskiego Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: upadek Zielińskiego
W sobotni wieczór SSC Napoli mierzyło się z inną czołową drużyną Serie A, Lazio Rzym. Stołeczny klub objął prowadzenie w 30. minucie spotkania po tym, jak Luis Alberto popisał się przepięknym strzałem piętką.

Na odpowiedź gospodarzy kibice nie musieli czekać zbyt długo, bo już kilkadziesiąt sekund później Piotr Zieliński kropnął z dystansu. Kadrowicz mógł mówić o dużym szczęściu, bo piłka po rykoszecie zatrzymała się w siatce.

Później reprezentant Polski miał jeszcze jedną sytuację. Tym razem Zieliński odnalazł się w polu karnym i mocno uderzył na bramkę strzeżoną przez Ivana Provedela. Włoski golkiper wykazał się jednak refleksem.

Zawodnicy Lazio mieli powody do świętowania w 52. minucie. W środkowej strefie boiska Zieliński przegrał walkę o piłkę z Andersonem, a następnie przewrócił się na murawę. Brazylijczyk ruszył na bramkę i dokładnie podał do Daichiego Kamady. Japończyk przechylił szalę zwycięstwa na korzyść gości.

Na Stadio Diego Armando Maradona Zieliński był bardzo aktywny i zdobył premierową bramkę w trwających rozgrywkach Serie A. Niestety, nie da się ukryć, że pomocnik zawinił przy decydującym golu Lazio.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Zieliński sprezentował Lazio drugiego gola?