Co za obrazki. Tak Legia świętowała awans [WIDEO]

Legia Warszawa jesienią zagra w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Wicemistrzowie Polski awans wywalczyli po rzutach karnych, które egzekwowali lepiej niż gracze FC Midtjylland. Zobacz, jak cieszyli się piłkarze Legii.

Łukasz Witczyk
radość piłkarzy Legii Warszawa Twitter / Legia Warszawa / Na zdjęciu: radość piłkarzy Legii Warszawa
To duży sukces Legii Warszawa i polskiego futbolu. Wicemistrzowie Polski na wyjeździe zremisowali z FC Midtjylland 3:3. Remisowy rezultat padł również w Warszawie (1:1) i do wyłonienia uczestnika fazy grupowej Ligi Konferencji Europy niezbędna była dogrywka. Dodatkowe 30 minut nie przyniosło jednak rozstrzygnięcia i o wszystkim zadecydowały rzuty karne.

Te lepiej egzekwowali podopieczni Kosty Runjaicia. Piłkarze Legii wszystkie sześć jedenastek zamienili na bramki. Z kolei w szóstej próbie Kacper Tobiasz obronił strzał przeciwnika i to on został bohaterem zespołu.

Po tym, jak Tobiasz odbił piłkę po uderzeniu Stefana Gartenmanna, zapanowała euforia w szeregach Legii Warszawa. Zawodnicy i sztab szkoleniowy ruszyli w kierunku bramkarza, a następnie rozpoczęli świętowanie wraz z kibicami. Nagranie z tego momentu można zobaczyć poniżej.

Ostatnio Legia w fazie grupowej europejskich pucharów grała w sezonie 2021/22. Wtedy to awansowała do grupy w Lidze Europy. Rywalizowała ze Spartakiem Moskwa, Leicester City i SSC Napoli. Wygrała dwa mecze, czterokrotnie przegrała i zajęła czwarte miejsce.

W piątek odbędzie się losowanie grup LKE. Wicemistrz Polski znalazł się w koszyku nr 3, co oznacza, że będzie mieć dwóch teoretycznie silniejszych przeciwników oraz jednego teoretycznie słabszego.