Drużyna Michniewicza znów górą. Złe informacje ws. Krychowiaka

Czesław Michniewicz ma powody do radości. Prowadzony przez niego zespół Abha Club wygrał 2:1 z Al Feiha. Aż tak szczęśliwy nie jest zapewne Grzegorz Krychowiak, który opuścił boisko z urazem.

Mateusz Byczkowski
Czesław Michniewicz Getty Images / Maja Hitij / Na zdjęciu: Czesław Michniewicz
Początek sezonu 2023/2024 nie należał do najłatwiejszych dla Czesława Michniewicza, bowiem jego drużyna inaugurowała ligowe rozgrywki meczem przeciwko Al-Hilal obsadzonym gwiazdami. Niespodzianki nie było. Ekipa polskiego szkoleniowca przegrała 1:3.

Później nadszedł czas na pierwsze zwycięstwo, a w poniedziałek (28 sierpnia) - kolejne. Tym razem drużyna z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie mierzyła się z Al Feiha. Niestety pomocnik opuścił boisko z urazem jeszcze przed przerwą. Zastąpił go Ahmad Jamal.

Nie wiadomo jak poważna jest to kontuzja. Chwilę wcześniej Abha Club wyszła na prowadzenie dzięki bramce Karla Toko Ekambiego, który trafił do Arabii Saudyjskiej z Lyonu. Już w drugiej połowie ekipa Czesława Michniewicza podwyższyła wynik.

Co ciekawe gola strzelił zmiennik Grzegorza Krychowiaka - Ahmad Jamal. Mimo wszystko rywale napierali i starali się zmniejszyć straty. Bramkę kontaktową zdobyli w 88. minucie z rzutu karnego. "Jedenastkę" wykorzystał Fashion Sakala.

Mimo ciągłych starań, Abha Club odniosła drugie zwycięstwo w sezonie 2023/2024. Już w piątek podopieczni Michniewicza zagrają na wyjeździe przeciwko Al Taee.

Abha Club - Al Feiha 2:1 (1:0)

1:0 - Karl Toko Ekambi 36'
2:0 - Ahmad Jamal 63'
2:1 - Fashion Sakala 88' (k)