Przełamanie Arki Gdynia. Motor Lublin jest już wiceliderem

Arka Gdynia zwyciężyła po raz pierwszy w sezonie i pod wodzą Wojciecha Łobodzińskiego 3:2 ze Stalą Rzeszów. Motor Lublin nie hamuje pod wodzą Goncalo Feio i wspiął się na drugie miejsce w tabeli.

piłkarze Arki Gdynia WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Arki Gdynia
W meczu Stali Rzeszów z Arką Gdynia szczególnie gorąco było w pierwszej połowie. W niej padło aż pięć goli. Drużyna z Pomorza trzy razy wychodziła na prowadzenie, ale dwa razy je traciła. Dopiero w trzecim przypadku Stal nie odpowiedziała na zwycięskiego gola na 3:2 Olafa Kobackiego.

Arka zwyciężyła po raz pierwszy w sezonie po dwóch remisach oraz porażce. Drużyna z Pomorza zdobyła ponadto pierwszy komplet punktów pod wodzą trenera Wojciecha Łobodzińskiego. Z kolei Stal nie utrzymała pozytywnego trendu po bezbramkowym remisie na stadionie Wisły Kraków i wciąż czeka na wygraną po zmianie trenera z Daniela Myśliwca na Marka Zuba.

Motor Lublin wygrał 2:0 z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Beniaminek jest na drugim miejscu w tabeli z trzema zwycięstwami oraz jednym remisem w bilansie. Podopieczni Goncalo Feio nie zahamowali po wygranych barażach o awans do Fortuna I ligi i punktują również na wyjazdach.

W Niecieczy, w przeciwieństwie do meczu w Rzeszowie, gole padały w drugiej połowie. Motor zdobył prowadzenie strzałem Bartosza Wolskiego, po czym poszedł za uderzeniem. Drugiego gola dorzucił z rzutu karnego Kacper Śpiewak, który tym samym przypomniał sobie Bruk-Betowi. Napastnik spędził trzy wcześniejsze sezony w pierwszoligowcu z województwa małopolskiego.