Lider Fortuna I ligi znów postrzelał. Świetny start sezonu

Odra Opole pozostaje na pierwszym miejscu w tabeli zaplecza PKO Ekstraklasy. Pokonała 3:0 Resovię, a w dwóch dotychczasowych meczach zdobyła już osiem goli. Także GKS Tychy ma komplet sześciu punktów w tabeli.

Bartosz Guzdek WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Bartosz Guzdek
Odra była pierwszym liderem w sezonie po zdemolowaniu Stali Rzeszów. Podopieczni Adama Noconia przystąpili do sezonu bez rewolucyjnych zmian w składzie, ale dali do zrozumienia, że nie interesuje ich tym razem tylko walka o utrzymanie. W drugim meczu Odra wystąpiła przed własną publicznością, a jej przeciwnikiem była Resovia.

Odra ponownie postrzelała, a tym razem rozpędziła się w drugiej połowie. W niej doprowadziła do wyniku 3:0. Pierwszego gola strzelił Dawid Czapliński, który wykorzystał niepewną interwencję Michała Gliwy. Następne gole padły po kontratakach, których najważniejszym ogniwem był Borja Galan. Hiszpan wystawił piłkę w 80. minucie Maciejowi Makuszewskiemu, a następnie sam ustalił wynik w doliczonym czasie.

Także GKS Tychy zaliczył udane otwarcie sezonu. Tydzień temu podopieczni Dariusza Banasika odwrócili wynik 0:2 na 3:2 w starciu z Polonią Warszawa, a w niedzielę zdobyli drugi komplet punktów za zwycięstwo 2:1 ze Stalą Rzeszów. Zespół z Podkarpacia, choć rozpoczął sezon dwoma meczami u siebie, jeszcze nie zapunktował pod wodzą Marka Zuba.

GKS rewelacyjnie rozpoczął mecz, ponieważ po niespełna minucie miał zaliczkę. W jej zdobyciu pomógł przeciwnik, ponieważ gol był samobójczy Cesara Peni. Na kolejne bramki trzeba było długo poczekać. W końcówce tyszanie dorzucili drugiego gola Wiktora Niewiarowskiego, a późniejsze trafienie Kamila Kościelnego na 1:2 było już tylko na otarcie łez dla Stali.