Miedź Legnica rozwinęła skrzydła w meczu Fortuna I ligi

Miedź Legnica zwyciężyła 4:1 z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza w najciekawszym meczu dnia na zapleczu PKO Ekstraklasy. Na dwóch innych stadionach doszło do podziału punktów.

radość piłkarzy Miedzi Legnica PAP / Sebastian Borowski / Na zdjęciu: radość piłkarzy Miedzi Legnica
Miedź odniosła już drugie zwycięstwo po spadku z PKO Ekstraklasy. Drużyna Radosława Belli efektownie pokonała Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 4:1. Dwa gole dla Miedzianki strzelił Damian Michalik, a jednego dołożył inny skrzydłowy Kamil Antonik. Już w doliczonym czasie Michael Kostka ustalił wynik i finalista baraży z poprzedniego sezonu dostał lanie przed własną publicznością.

Pozostałe sobotnie mecze zakończyły się remisem 1:1. Zagłębie Sosnowiec i Wisła Płock muszą więc czekać na pierwsze zwycięstwo w sezonie. Nafciarze prowadzili od 29. do 61. minuty dzięki strzałowi Mateusza Szwocha z rzutu karnego. Zagłębie odpowiedziało golem bramkostrzelnego defensora Ołeksija Bykowa. Tradycyjnie wybrał się on w pole karne przeciwnika przy okazji stałego fragmentu gry i wykonał dobitkę uderzenia Adriana Trocia z rzutu wolnego.

Podbeskidzie Bielsko-Biała po raz drugi zagrało na własnym stadionie i ponownie nie utrzymało prowadzenia. Górale zremisowali 1:1 ze Zniczem Pruszków. Po golu Marcela Misztala nacieszyli się prowadzeniem tylko przez 11 minut. Do remisu doprowadził uderzeniem z rzutu wolnego Paweł Moskwik.