Trudny start klubu Polaka w eliminacjach Ligi Mistrzów

Nie minął kwadrans i New Saints mieli dwubramkową stratę do BK Hacken. Ostatecznie klub Adriana Cieślewicza poniósł porażkę 1:3 w eliminacjach Ligi Mistrzów. W pozostałych parach drużyny nie zdobyły przewagi większej niż gol.

Adrian Cieślewicz Getty Images / Matthew Ashton - AMA / Na zdjęciu: Adrian Cieślewicz
New Saints stanęli przed trudnym zadaniem, ponieważ w losowaniu trafili na szwedzki BK Hacken. Nie minął kwadrans i drużyna z Walii straciła dwa gole, z których jednego strzelił Mikkel Rygaard, były pomocnik Łódzkiego Klubu Sportowego. New Saints złapali kontakt, ale jeszcze w pierwszej połowie stracili gola na 1:3. Takim wynikiem zakończył się mecz, a Adrian Cieślewicz spędził 90 minut na ławce rezerwowych.

Farul Constanta powrócił do Rumunii po zgrupowaniu w Polsce. Wyniki sparingów z Pogonią Szczecin czy Wartą Poznań nie były optymistyczne, ale już w eliminacjach Ligi Mistrzów piłkarze Farula wystartowali dobrze. O zwycięstwie 1:0 z Sheriffem Tyraspol zdecydował strzał Davida Kikiego w 56. minucie. Mistrz Rumunii zabierze skromną zaliczkę na rewanż do Naddniestrza.

FK Astana przystąpi bez zaliczki do drugiego meczu na wyjeździe z Dinamem Tbilisi. Pierwsza konfrontacja zakończyła się wynikiem 1:1. FK Astana nie potrzebowała nawet kwadransa na zdobycie prowadzenia, ale następnie do głosu doszła drużyna z Gruzji. Gabriel Sigua doprowadził do remisu, wykonując dobitkę uderzenia, które odbiło się od słupka.

Dużo działo się w pierwszej połowie meczu Slovana Bratysława ze Swift Hesperange. Mistrz Luksemburga prowadził dzięki strzałowi z rzutu karnego, ale nie nacieszył się przewagą. Vladimir Weiss doprowadził do remisu 1:1 efektownym kopnięciem z rzutu wolnego. Ponadto było siedem żółtych kartek, a doświadczony Juraj Kucka został wyrzucony z boiska z powodu niesportowego zachowania. Po przerwie mocnych wrażeń było już mniej i skończyło się wynikiem 1:1.