Pachniało niespodzianką na Gibraltarze. Karabach bliżej gry z Rakowem

Jeśli Raków Częstochowa pokona Florę Tallinn w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, w kolejnym etapie zagra z Karabachem Agdam lub Lincoln Red Imps. W pierwszym spotkaniu Karabach wygrał, choć nie bez problemów, 2:1.

Tomasz Galiński
piłkarze Karabachu Agdam PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: piłkarze Karabachu Agdam
Jeśli Raków Częstochowa pokona Florę Tallinn w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, w kolejnym etapie zagra z Karabachem Agdam lub Lincoln Red Imps.

Gospodarze prowadzili do przerwy 1:0 po golu Kike Gomeza. Ruszył do długiego podania z własnej połowy, wymusił błąd obrońcy, przez co miał bardzo dużo miejsca w polu karnym, minął bramkarza i ucieszył skromną grupę grupę kibiców na stadionie.

Zanosiło się na niespodziankę, natomiast po przerwie zespół z Azerbejdżanu zrobił to, co należało do faworyta. Szybko doprowadził do wyrównania, ale decydujący cios zadali dopiero w czwartej minucie doliczonego czasu. Bramki zdobywali Redon Xhixha i Yassine Benzia.

Lincoln Red Imps - Karabach Agdam 1:2 (1:0)
1:0 Kike Gomez 25'
1:1 Redon Xhixha 58'
1:2 Yassine Benzia 90+4'