Niemcy bezlitośni dla Górnika Zabrze

Górnik ma za sobą drugi mecz kontrolny podczas letniego obozu przygotowawczego w austriackim Kitzbuehel. Po remisie z SpVgg Greuther Fuerth (4:4), zabrzanie przegrali z SC Paderborn 07 0:4. Wpływ na to miał mocno młodzieżowy skład polskiego klubu.

Jakub Fordon
Robert Dadok (Górnik Zabrze) WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Robert Dadok (Górnik Zabrze)
Trwa letni obóz Górnika w austriackim Kitzbuehel. W pierwszych dwóch dniach polski klub rozegrał już dwa mecze kontrolne. Najpierw zabrzanie zremisowali z SpVgg Greuther Fuerth 4:4. Następnie rywalizowali z SC Paderborn 07 i przegrali 0:4.

6. drużyna drugiej Bundesligi w pierwszej połowie zdobyła tylko jedną bramkę. W 34. minucie David Kinsombi pokonał Mateusza Jelenia.

Grający w mocno młodzieżowym składzie Górnik w drugiej połowie nie był w stanie pokonać bramkarza rywali. SC Paderborn 07 po zmianie stron rywalizowało w zupełnie innym zestawieniu i to było zdecydowanie bardziej bramkostrzelne.

Na listę strzelców oprócz Kinsombiego wpisali się również Robert Leipertz, Sirlord Conteh oraz Florent Muslija. Ostatni z wymienionych zawodników ustalił wynim tego pojedynku w 87. minucie.

Tym samym po dwóch sparingach podczas okresu przygotowań w Austrii Górnik nie ma na koncie żadnego zwycięstwa. Przed zabrzanami tydzień treningów, a następnie trzy mecze towarzyskie w ciągu dwóch dni. W kolejny weekend, a konkretnie w sobotę, rywalem polskiego klubu będzie Schalke 04 Gelsenkirchen. W niedzielę za to podopieczni Jana Urbana zmierzą się z 1.FC Koeln i Hannoverem 96 w ramach towarzyskiego turnieju Pre-season Cup.

SC Paderborn 07 - Górnik Zabrze 4:0 (1:0)
1:0 - David Kinsombi 34'
2:0 - Robert Leipertz 48'
3:0 - Sirlord Conteh 58'
4:0 - Florent Muslija 87'

SC Paderborn 07: I połowa: Huth - Heuer, Musliu, Hoffmeier, Klefisch, Schuster, Klaas, Obmermair, Kinsombi, Bilbija, Kruse; II połowa: Boevink - Grimaldi, Nadj, Muslija, Conteh, Leipertz, Hansen, Rohr, Ezekwem, Muller, Curda.

Górnik Zabrze: Jeleń - Paluszek (60' Janicki), Szcześniak (46' Jensen), Siplak (46' Gandziarowski), Szala (60' Sekulić), Dadok (60' Yokota), Zielonka (60' Rasak), Kolanko (46' Pochcioł), Wojtuszek (60' Olkowski), Lukoszek (60' Ennali), Chmarek (60' Musiolik).

Przeczytaj także:
Ciekawie od początku do końca w meczu Piasta z Arką

Czy Górnik Zabrze wygrali przynajmniej jeden mecz kontrolny podczas obozu w Austrii?