Finowie skuteczniejsi od Słoweńców. Grali polscy ligowcy

Finlandia pokonała Słowenię 2:0 w meczu grupy H w eliminacjach do Euro 2024. W spotkaniu wzięło udział trzech zawodników na co dzień występujących w PKO Ekstraklasie.

Tomasz Galiński
Richard Jensen (z lewej) PAP/EPA / EPA/COMPIC / Na zdjęciu: Richard Jensen (z lewej)
Po tym meczu Finlandia i Słowenia zrównały się punktami w tabeli grupy H eliminacji Euro 2024. Mają po sześć punktów w dorobku i sytuacja robi się arcyciekawa.

Prowadzenie gospodarzom dał w 13. minucie Joel Pohjanpalo, w drugiej połowie do siatki trafił też Oliver Antman i koniec końców Finowie odnieśli pewne zwycięstwo, choć wcale tak być nie musiało, bo jedna i druga drużyna miały swoje szanse.

W reprezentacji Finlandii wystąpiło trzech piłkarzy z PKO Ekstraklasy. To Arttu Hoskonen z Cracovii, Robert Ivanov z Warty Poznań i Richard Jensen z Górnika Zabrze. Poza kadrą znalazł się Niilo Maenpaa, a całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Benjamin Kallman.

Dwóch przedstawicieli z polskiej ligi było też w ekipie słoweńskiej, ale ani Erik Janza (Górnik Zabrze), ani Luka Zahović (Pogoń Szczecin) ostatecznie na boisko nie weszli.

Finlandia - Słowenia 2:0 (1:0)
1:0 Joel Pohjanpalo 13'
2:0 Oliver Antman 64'