Polonia Warszawa lepsza na szczycie eWinner II ligi

Czarne Koszule konsekwentnie przybliżają się do awansu do Fortuna I ligi. Tym razem Polonia Warszawa zwyciężyła 2:1 z Kotwicą Kołobrzeg. Bardzo dobrze w rundzie wiosennej radzi sobie również Stomil Olsztyn.

piłkarze Polonii Warszawa Materiały prasowe / Polonia Warszawa/Bartek Głowacki / Na zdjęciu: piłkarze Polonii Warszawa
Na wynik starcia w Kołobrzegu czekali inni drugoligowcy mocno zainteresowani awansem do Fortuna I ligi. Kotwica podjęła Polonię w drugim meczu po zmianie trenera z Marcina Płuski na Macieja Bartoszka. Debiut nowego szkoleniowca wypadł poprawnie i kołobrzeżanie zwyciężyli 1:0 z Zagłębiem II Lubin. W sobotę poprzeczka była zawieszona wyżej przez Czarne Koszule.

Oba zespoły są beniaminkami, ale nie chcą długo pozostawać na najniższym szczeblu centralnym. Kotwica świetnie wystartowała w sezonie i została zdecydowanym liderem, ale Polonia potrafiła wykorzystać zadyszkę zespołu z Pomorza i przed rewanżem wyprzedzić go w tabeli.

Także w bezpośrednim meczu lepsza była Polonia, która zdobyła gole na miarę zwycięstwa 2:1 w pierwszej połowie. Autorem jednego z nich był Wojciech Fadecki, który przypomniał o sobie na Pomorzu Zachodnim. Kotwica potrafiła dopiero w ostatniej minucie podstawowego czasu złapać kontakt dzięki uderzeniu Sebastiana Murawskiego i na zdziałanie czegoś więcej zabrakło jej czasu.

Nie hamuje Stomil Olsztyn, który spisuje się bardzo dobrze w rundzie wiosennej. Tym razem zwyciężył ze Śląskiem II Wrocław 3:0. Pierwsza akcja bramkowa była zespołowa, a zakończył ją strzałem Hubert Krawczun po podaniu Karola Żwira. Następnie Piotr Kurbiel pokonał Oskara Mielczarza uderzeniem z rzutu karnego. Stomil kontrolował sytuację na boisku, a trzeci gol w końcówce meczu był samobójczy.

Inny z kandydatów do awansu Motor Lublin nie poradził sobie w Puławach. Podopieczni Goncalo Feio mieli problem w ofensywie i nie upilnowali doświadczonego napastnika Adriana Paluchowskiego. Uderzenie tego zawodnika w 61. minucie dało wygraną 1:0 Wiśle.

28. kolejka eWinner II ligi:

Kotwica Kołobrzeg - Polonia Warszawa 1:2 (0:2)
0:1 - Paweł Tomczyk 28'
0:2 - Wojciech Fadecki 36'
1:2 - Sebastian Murawski 90'

Śląsk II Wrocław - Stomil Olsztyn 0:3 (0:2)
0:1 - Hubert Krawczun 23'
0:2 - Piotr Kurbiel (k.) 35'
0:3 - Mateusz Stawny (sam.) 87'

Wisła Puławy - Motor Lublin 1:0 (0:0)
1:0 - Adrian Paluchowski 61'

Hutnik Kraków - Górnik Polkowice 3:1 (1:0)
1:0 - Marcin Wróbel 31'
2:0 - Miłosz Drąg 62'
2:1 - Mariusz Idzik 66'
3:1 - Krzysztof Świątek 90'

Siarka Tarnobrzeg - Olimpia Elbląg 1:0 (0:0)
1:0 - Filip Krempa 83'

Radunia Stężyca - Garbarnia Kraków 0:2 (0:1)
0:1 - Adam Żak 31'
0:2 - Tomasz Tymosiak 90'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Polonia Warszawa awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?