Trzy gole w siedem minut. Szturm Arki Gdynia

Pierwsza wygrana Arki Gdynia pod wodzą trenera Ryszarda Wieczorka. Praktycznie zapewniła ją sobie między 19. a 26. minutą, kiedy to strzeliła Chrobremu Głogów trzy gole. Konfrontacja zakończyła się wynikiem 3:0.

piłkarze Arki Gdynia PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: piłkarze Arki Gdynia
Arka punktuje lepiej na wyjazdach niż na własnym stadionie. W swoim drugim meczu pod wodzą Ryszarda Wieczorka starała się wykorzystać rozczarowującą formę Chrobrego w rundzie wiosennej. Na zakończenie pierwszego kwadransa drużyna znad morza oddała pierwsze uderzenie celne, ale nie zaskoczyła nim Damiana Węglarza.

Następna sytuacja podbramkowa Arki skończyła się golem na 1:0 w 19. minucie. W dobrym miejscu znalazł się tradycyjnie Karol Czubak i jako pierwszy w lidze dobił do granicy 20 goli strzelonych w sezonie. Tym samym oderwał się od Luisa Fernandeza z Wisły Kraków na szczycie klasyfikacji najlepszych strzelców.

Gracze Chrobrego mogli jeszcze rozpamiętywać, jakim sposobem stracili pierwszego gola, tymczasem piłka znalazła się ponownie w ich bramce. Tym razem ze skutecznego zakończenia ataku cieszył się Sebastian Milewski po podaniu Omrana Haydarego. Między pierwszym a drugim trafieniem Arkowców nie było nawet minuty różnicy. Głogowianie dostali karę za naganne wyprowadzenie futbolówki.

Drużyna z Pomorza nie zamierzała zatrzymać się i w 26. minucie prowadziła już 3:0. Tym razem gol padł z rzutu karnego, którego pewnym egzekutorem okazał się doświadczony Janusz Gol. W pierwszej połowie Arka pozwoliła gospodarzom na oddanie zaledwie jednego strzału celnego i zeszła na przerwę do szatni z komfortowym wynikiem.

Arka kontrolowała wydarzenia na boisku po zmianie stron i nie pozwalała coraz mocniej zrezygnowanym gospodarzom na zagrażanie bramce Kacpra Krzepisza. Na dodatek od czasu do czasu przypominała kontratakami o swoich możliwościach w ofensywie. Trener Marek Gołębiewski dokonywał zmian w jedenastce Chrobrego, ale niewiele to pomogło.

Chrobry Głogów - Arka Gdynia 0:3 (0:3)
0:1 - Karol Czubak 19'
0:2 - Sebastian Milewski 20'
0:3 - Janusz Gol (k.) 26'

Chrobry: Damian Węglarz - Jakub Kuzdra, Albert Zarówny, Michał Michalec (46' Kamil Wojtyra), Sebastian Górski (83' Artur Bogusz), Jaka Kolenc, Patryk Mucha, Mateusz Ozimek (62' Jakub Górski), Robert Mandrysz, Miłosz Jóźwiak (46' Rafał Wolsztyński), Sebastian Steblecki (82' Eryk Pieczarka)

Arka: Kacper Krzepisz - Michał Marcjanik, Ołeksandr Azacki, Martin Dobrotka (87' Przemysław Stolc), Mateusz Żebrowski (71' Jerzy Tomal), Sebastian Milewski (78' Luan Capanni), Janusz Gol, Dawid Gojny, Kacper Skóra, Omran Haydary (71' Hubert Adamczyk), Karol Czubak (87' Marcel Szymański)

Żółte kartki: Ozimek, Wojtyra (Chrobry)

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

Czy Arka Gdynia awansuje w tym sezonie do PKO Ekstraklasy?